Eesti firma üritas nime ja juhatuse vahetusega tellimuse täitmisest pääseda

Eesti inimene tellis saunakaupa, aga asjad kohale ei jõudnud.Foto: KRISTJAN TEEDEMA TARTU POSTIMEES/Scanpix

Tarbijavaidluste komisjoni ette jõudis tõeliselt kurioosne juhtum – nime ja juhatust vahetanud firma üritas väita, et nad ei peagi kohustusi täitma, sest uued inimesed varasema eest ei vastuta.

Oktoobri alguses tellis üks Eesti inimene Saunapointi nimelise firma netikeskkonnast hulga kaupu sauna ehitamiseks kokku veidi vähem kui 200 euro eest – suitsutoru, siiber ja muu seesugune.

Kaup jäi aga kätte saamata. Oktoobri lõpu poole kirjutas ta firmale, et teada saada, millal lõpuks ostetu üle antakse.

Vastus oli aga üllatav – nimelt teatati vastuseks, et uued juhatuse liikmed Saunapoint OÜ tegemiste eest vastutust ei kanna ja tarne osas ei oska aidata. Firma nimi oli selleks ajaks Netwester.

Kuna kokkuleppele ei jõutud, läks asi tarbijavaidluste komisjoni ette. Firma oma seisukohti ei edastanud, nii et õigus jäi ostjale – makstud summa tuleb ettevõttel tagasi anda.

Komisjon tõdes, et müüja väide, et ta ei vastuta Saunapoint OÜ tellimuse täitmata jätmise eest, on ekslik. Äriregistri andmetel on nimelt Netwester OÜ varasem ärinimi olnud just Saunapoint OÜ.

“Ärinime muudatus ning äriühingu juhatuse liikmete vahetus ei vabasta kauplejat eelnevalt võetud kohustuste täitmisest,” nentis komisjon.

Muus osas oli aga tegu ostu-müügilepinguga – üks pool maksab raha, teine pool annab vastu kaupa. Kuna tellimust ei täidetud, on tegu lepingu rikkumisega ning makstud raha saab tõepoolest tagasi nõuda.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.