Uudis

Eesti firma maksab mittesuitsetajatele kõrgemat palka

Tubakaaktsiis tõuseb tuleval aastal ilmselt veidi vähem, kui algselt planeeritud.Foto: Pixabay

Geenius tegi täna ülevaate Eesti idufirmade pakutavatest lahendustest töötajate vaimse tervise küsimuste lahendamiseks. Teiste vastuste seast selgus, et rahvusvaheliselt edukas Viljandi firma Cleveron hoolib oma töötajatest lausa sedavõrd, et maksab mittesuitsetajatest töötajatele märksa kõrgemat palka. Firmas on üle 100 töötaja.

Firma turundusjuhi sõnul on neil kasutusel ka lähenemine, mille kohaselt ei tohi puhkusel olevat töötajat tööasjus tülitada. Lisaks pakutakse lisapuhkuse võimalust ning sporditoetust.

Mittesuitsetamine annab palgalisa

Clveroni turundusjuhi Edith Väli tõi Geeniusele antud kommentaaris välja, et firma väärtustab töötajate vaimset ja füüsilist tervist ja selle tõestuseks tõi ta näiteks kevadel toimunud tervisenädala, kus pöörati lisaks vaimsele ja füüsilisele tervisele tähelepanu ka toitumisele.

Igakuise 40-eurose sporditoetuse kõrval maksab Cleveron Väli kinnitusel kõigile mittesuitsetajatest töötajatele 40 euro suurust tervisetoetust.

Cleveron loob innovaatilisi lahendusi pakkide kättetoimetamise viimase miili jaoks. Ettevõtte toodete hulka kuuluvad nii eestlastele tuntud pakiautomaadid kui ka mainekate jaemüüjate robootilised pakiterminalid.

Kõiki Cleveroni lahendusi ühendab üks eesmärk – välistada paki saamiseks järjekorras seismine või kulleri ootamine, et inimesed saaksid oma väärtuslikku aega hoopis endale sobivalt kasutada.

Loe edasi, milliseid lähenemisi kasutatakse Eesti idufirmades töötajate vaimse tervise tagamiseks.

Hea lugeja, kui sul on vaimse tervisega seotud küsimus, mure või kahtlus ning sa ei tea, kuidas edasi minna, mida enda aitamiseks ette võtta, kellega rääkida või millise spetsialisti poole pöörduda, siis kirjuta Peaasi.ee e-nõustajatele!

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.