Uudis

Eestis kasvavad hinnad Euroopa keskmisest tublisti kiiremini

HinnadFoto: Pixabay

Eesti inflatsioon oli augustis 2,1 protsendiga Euroopa Liidu (EL) riikide seas keskmisest kiirem, siiski jäi siinne hinnatõus alla 11 liikmesriigile, vahendas BNS.

Euroala inflatsioon püsis augustis juulikuu tasemel ehk 1 protsendil. Ka EL-i riikide keskmine inflatsioon püsis eelneva kuu 1,4 protsendil. Aasta varem oli näitaja euroalal 2,1 protsenti ja EL-is 2,2 protsenti, selgus Eurostati andmetest.

Augustis oli 4,1 protsendiga kiireim inflatsioon Rumeenias. Järgnesid 3,2 protsendiga Ungari, 3,1 protsendiga Läti ja Holland ning 3 protsendiga Slovakkia.

Portugali deflatsioon oli seejuures 0,1 protsenti. EL-i aeglaseim inflatsioon oli Kreekas, kus see oli 0,1 protsenti. Järgnesid Hispaania 0,4 protsendiga ning Taani ja Itaalia mõlemad 0,5 protsendiga.

Leedu hinnakasv oli augustis 2,5 protsenti, Soome oma 1,2 protsenti ning Rootsi inflatsioon 1,3 protsenti.

Euroala hinnakasvu panustas augustis enim teenuste hinnakasv, mis suurendas euroala inflatsiooni 0,6 protsendipunkti võrra. Toiduainete, alkoholi ja tubaka panus inflatsiooni oli 0,4 protsendipunkti ning tööstuskaupade hinnakasv oli 0,08 protsendipunkti. Energia odavnemine põhjustas koguinflatsiooni kahanemist 0,06 protsendipunkti võrra.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.