Uudis

Eestlane tõusis Coca-Cola suurvillija juures tähtsale kohale

Eesti ekspert hakkab tõhustama suure Coca-Cola villija logistikat.Foto: Shutterstock

Eesti logistikaekspert Allar Kahju sai meiegi turul müüdavat koolat villiva Coca-Cola HBC logistika arendusjuhiks.

Uues kõrges ametis juhib ta maailma suuruselt kolmanda Coca-Cola villija logistikaoperatsioonide arendust, vastutades kogu firma logistika tõhustamise eest 28 eri riigis kolmel kontinendil.

Kahju enda sõnul on tema ülesanne koordineerida kõigi piirkondlike äriüksuste logistikajuhtide tööd, leida koos piirkondlike logistikajuhtidega riigipõhiseid võimalusi efektiivsuse tõstmiseks ja anda grupi tippjuhtkonnale vajalik sisendinfo logistika valdkonna otsuste tegemiseks.

“Kuna meie turud ulatuvad moodsast Šveitsist ja väiksest Eestist kuni 200 miljoni elanikuga Nigeeriani, siis ilmselgelt on ka logistikaalased väljakutsed igal pool väga erinevad,” ütles ta.

Grupi logistika on juba praegu väga efektiivne, aga mida suuremad on turud, seda suurema mastaabiefekti iga väiksemgi protsesse tõhustav muudatus annab, nentis ta.

Mis on Coca-Cola HBC ja kes on Allar Kahju?

Kogu Coca-Cola ei tule otse Ameerikast, vaid suures osast maailmast segavad joogi kokku ja panevad pudelitesse kohalikud villijad. Salajase retsepti järgi tehtud algmaterjal tuleb muidugi peakorterist.

Üks selliseid on Coca-Cola Hellenic Bottling Group, mis asutati kuuekümnendate lõpus Kreekas. Praegu on firma üks suuremaid Coca-Cola villijaid maailmas – hinnatakse, et kolmas – ning suurim Euroopas.

Firma äri käib 28 riigis, Kreekast Nigeeria, Venemaa ja Eestini välja. Inimesi elab nendes riikides kokku üle 600 miljoni.

Coca-Cola Companyle kuulub firmast praegu alla veerandi. Aktsiad on avalikult kaubeldavad nii Londoni kui Ateena börsil. Eestis tegutseb firma 2002. aastast.

Grupi uus logistikaoperatsioonide arendusjuht ahju töötanud ka näiteks Selveri logistikajuhi ja Rimi Eesti tarneahela direktorina.

Coca-Cola HBC-s alustas ta 2018. aastal Baltikumi äriüksuse tarneahela direktorina ning liikus aasta hiljem kogu Baltikumi ja Poola äriüksuse logistikadirektori kohale.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.