Elektrimüüjad on kohustatud selle aasta sees lõppevad fikseeritud lepingud viima üle universaalteenusele

Alexela logo.Foto: Scanpix

Alexela fikseeritud paketiga kliendid said arve, millel seisis märge, et neid viiakse automaatselt üle universaalteenusele alates 01.12.2022. Seda juhul, kui universaalteenuse hind on soodsam kui uue hinnaperioodi hind. Sama peavad tegema ka teised elektrimüüjad.

AS Alexela tootejuht Martin Müürisepp selgitas Geeniusele, et see teavitus jõudis nende klientideni, kelle fikseeritud pakett lõppeb 2022. aasta sees. “Kliendid, kellel on hetkel kehtiv fikseeritud hinnaga leping odavam kui universaalteenus, kuid hinnaperiood lõppeb 2022 aasta sees, siis need kliendid viiakse universaalteenusele üle peale olemasoleva lepingu lõppemist,” ütleb Müürisepp.

“Nii nagu oktoobris viisime üle kliendid, kes olid börsipaketil või kelle fikseeritud hinnaga leping oli kallim kui universaalteenuse pakett, siis sama on ka 1. detsembril üleviidavate klientide puhul. Universaalteenus on soodsam nende uuest fikseeritud hinnapaketist ja nii viimegi and üle,” räägib Müürisepp.

Ta toonitab, et vastuvõetud seadusega on kõik elektrimüüjad kuni 2022. aasta lõpuni kohustatud viima üle kliendid, kelle lepingu tingimused on kallimad kui universaalteenus. Küll aga alates 2023. aastast peab klient hakkama ise teavitama, mis paketiga ta soovib jätkata.

Samas tuletab Müürisepp meelde, et kliendil jääb loomulikult sarnaselt tänasele õigus universaalteenusest loobuda ning valida elektrimüüja poolt mõni teine pakutav hinnapakett.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.