Uudis

Elron kaotab teenindajalt ostes saadava soodustuse

Elroni rong Türil.Foto: Dmitri Kotjuh/ Järva Teataja /Scanpix

Alates 1. märtsist saab Elroni sõidukaardiga rongis piletit ostes 10% soodustust vaid piletimasinast ostmisel. Klienditeenindajalt ostes ei sõltu pileti hind enam makseviisist.

Veebist ette ostetud piletite puhul säilib 15% soodustus.

Elron lubab, et piletimasinas pangakaardiga maksmise võimaluse loomine on selle aasta priorioteet.

Geeniuse toimetaja Hans Lõugas võttis paar nädalat tagasi pulkadeks lahti kogu keerulisevõitu Elroni piletisüsteemi.

Suund iseteeninduse poole

„Aasta on rongiliikluses alanud hästi, jaanuaris kasvas sõitude arv 3% võrra. Selleks, et saaksime üha rohkemaid kliente endiselt kvaliteetselt teenindada, on väga oluline, et võimalikult suur osa reisijatest ostaks omale pileti iseteeninduse kaudu, kas siis veebist või piletimasinast,“ sõnas Elroni müügi- ja arendusjuht Ronnie Kongo.

Rongides olevad piletimasinad on tänaseks töötanud veidi enam kui kuu ja neid kasutatakse üha enam – rohkem kui veerand inimestest, kes soovivad oma sõiduõiguse hankida rongist, teevad seda juba piletimasinat kasutades.

„Alates 1. märtsist muudame sõidukaardiga seotud soodustusi. Rongis saab pileti soetada piletimasinast või klienditeenindajalt, kuid selle erinevusega, et senine 10% sõidukaardi soodustus jääb kehtima vaid piletimasinast ostetavatele piletitele. Klienditeenindajalt ostes on piletid edaspidi sama hinnaga, sõltumata sellest, kas tasumine toimub sularahas, sõidukaardiga või pikematel diiselrongiliinidel pangakaardiga.“

Tipptunnil läheb teenindajal liiga kiireks

Kuna valdav enamus reisijaid ostab sõidupileti rongist, siis tipptunni ajal ei pruugi neil õnnestuda piletit osta klienditeenindajalt, mistõttu ongi piletisüsteemi arendusega lisandunud rongidesse piletimasinad.

„Inimlikult ei ole klienditeenindajatel võimalik jõuda tipptunni ajal kõikide reisijateni. Kuna reisijate arv on aastate jooksul oluliselt kasvanud, siis piletimüügi kõrval on oluline, et klienditeenindajatel jääks aega ka klientide abistamisele, sõiduinfo jagamisele ning ka sõiduõiguse kontrollimisele – vaid nii saame veelgi tõsta enda rongiteenuse kvaliteeti,“ rõhutas Kongo.

Valideerimine kindlustab Elronile tulu

Ta lisas, et võimalikult suur iseteeninduse osakaal on oluline nii pileti eest ise maksvate sõitjate kui ka tasuta sõitjate puhul.

„Kuigi reisijale on sõit tasuta ning võib tunduda, et pole vahet, kas sõit on valideeritud või mitte, siis nii see siiski ei ole – omavalitsused hüvitavad oma elanike sõidud soodustuse kasutajate arvust lähtudes – vähem sõite tähendab ka vähem tulu. Kui sõit on valideerimata, siis seda ei ole statistilises mõttes toimunud ning Elron ei saa omavalitsuselt, näiteks Tallinna linnalt, ka selle hüvitamist nõuda. Vähem tulu tähendab paratamatult hõredamat sõiduplaani. Seega on klientide endi huvides, et sõiduõigus oleks korrektselt lunastatud, ning et seda teeksid kõik kliendid,“ selgitas Kongo.

„Selliselt paraneb ka iga rongi täituvuse kohta teada olev info, mis võimaldab omakorda arvestada rohkem reisijate vajadustega – näiteks muuta sõiduplaani või teenindada mõnda konkreetset väljumist suurema rongiga,“ rõhutas Elroni müügi- ja arendusjuht.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.