Uudis

Eriolukord paneb pakiautomaadid proovile, mida tähendab see klientide jaoks?

Pakiautomaat.Shutterstock

Nii Omniva kui ka Itella SmartPosti esindajad räägivad, et pakiautomaatide maht on juba praegu võrreldav jõuluaja mahtudega. Kaubanduskeskuste sulgemine suurendab neid numbreid veel, kuid inimestele pannakse südamele, et nad oma pakkidele ka võimalikult kiiresti järgi läheks, sest muidu pole automaatides ruumi.

Omniva pakiäri juhi Andre Veskimeistri sõnul nägi Omniva oma Leedu üksuse kogemusest, et kaubanduskeskuste sulgemine kasvatab pakimahud ka jõuluajast suuremaks. „Võime üsna kindlalt väita, et meile on saabumas teised jõulud. Leedus, kus kaubanduskeskused suleti juba mõni aeg tagasi, kasvasid meie pakimahud 70% suuremaks kui möödunud aastal samal ajal ning 15% suuremaks kui viimaste jõulude ajal,“ ütles ta.

„Eestis on ilma selletagi viimase nädala jooksul pakimaht kasvanud kolmandiku võrra ning siseriiklike pakkide maht on rekordiline,” lisas Veskimeister.

Kuna paljud kaupmehed on oma äritegevuse vastutustundlikult e-kanalitesse suunanud, siis tähendab see ebatavaliselt suurt koormust pakivõrgule. „Suure pakimahuga toimetulemiseks rakendame jõuluajale sarnaseid meetmeid – see tähendab, et täidame pakiautomaate mitu korda päevas, palume klientidel pakile esimesel võimalusel järgi tulla ning vajaduse korral suuname paki täis automaadist lähedal olevasse vabasse automaati,“ selgitas Veskimeister.

Palun minge pakkidele järgi

Itella pakiveo äriüksuse juhi Rauno Parrase sõnul on alates eriolukorra väljakuulutamisest on tõusnud pakiautomaatidesse tellitud kaupade osakaal, kuid see-eest langenud pakkidel järel käimine osades pakiautomaatides.

„Hetkel tellitakse pakiautomaatidesse pakke rohkem kui jõulude ajal, mis on meie jaoks tipphooaeg,” ütles ta. “Samas on aeglustunud pakkidel järel käimine osades pakiautomaatides, mis tekitab pakiuputuse paljudesse pakiautomaatidesse üle Eesti.

“Kõik pakid jõuavad klientideni võimalikult kiirelt ainult siis, kui neile pakiautomaatidesse ka järgi tullakse,“ sõnas Parras.

Parras lisas, et pakiautomaate täidetakse hetkel mitu korda päevas ehk kui mõned pakid on juba pakiautomaadist samal päeval välja võetud, siis täidetakse vabad kohad kohe uute pakkidega.

Täiendavad hügieenimeetmed

Veskimeistri sõnul viiakse enamik pakid olenemata suurest koormusest kohale siiski järgmiseks päevaks. „Hetkel jõuab ligikaudu 85% siseriiklikest pakkidest kohale järgmiseks päevaks, ülejäänud ülejärgmiseks,” ütles ta.

Veskimeister lisas, et pakiautomaadi kasuks räägib fakt, et enamik neist asub õues, kus inimesi on vähem ning nakatumise risk on madalam. Kullerid puhastavad regulaarselt pakiautomaatide puutetundlikke ekraane, kuid automaati saab kasutada ka nii, et klient ei pea ühiskasutatavate pindadega füüsiliselt üldse kokku puutuma. Ekraan on kasutatav ka kinnastega ning kauba tasumisel on võimalik kõikides automaatides kasutada kontaktivaba viipemakset.

Parras rõhutas, et kuigi valitsuse poolt väljakuulutatud eriolukorrast tingituna on seatud liikumispiiranguid, siis on kõik pakiautomaadid avatud ning nakkusohu minimeerimiseks on võetud kasutusele maksimaalsed turvanõuded nii pakkide kullerveol kui pakiautomaadi kasutamisel.

“Oleme võtnud kasutusele ennetavad meetmed nakkusohu minimeerimiseks, näiteks tihendanud pakiautomaatide puhastusgraafikuid ning kullerid desinfitseerivad regulaarselt käsi enne ja pärast pakkidega kokkupuudet,” sõnas Parras.

Lisaks soovitab Itella automaadist paki välja võtmise või saatmise järel käed desinfitseerida ning lisakaitsena kasutada ka ühekordselt kasutatavaid kilekindaid või latekskindaid.

Märksõnad: , ,

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses