Uudis

Finantsinspektsioon saatis kontrollid Swedbank Eesti kontorisse

Rootsi ajakirjanike käsutuses olevad materjalid näitavad, et Liivalaia tänavalt on läbi käinud sadade riskantsete klientide miljardid.Foto: REUTERS/Ints Kalnins/ Scanpix

“Täna alustati kohapealsete kontrollidega,” ütles finantsinspektsiooni kommunikatsioonijuht Livia Vosman teisipäeval ERR-ile.

Sama kinnitas ka Swedbank Eesti kommunikatsioonijuht Kristiina Herodes. “Kontrollijad on siin ja meie teeme nendega igakülgset koostööd,” sõnas ta.

Eesti finantsinspektsioon ja Rootsi finantsinspektsioon, mille järelevalve alla Swedbank kuulub, leppisid 21. veebruaril kokku alustada panga suhtes laekunud rahapesusüüdistuste uurimiseks koostööd. Samasisulised lepped sõlmis Rootsi ka Läti ja Leedu järelevalveasutustega.

Vosmani sõnul lepiti pärast seda kokku uurimise fookus ning siis alustas oma samme ka Eesti finantsinspektsioon. Millal täpselt uurimist alustati, Vosman ei öelnud.

Rootsi finantsinspektsiooni teatel keskendub uurimine sellele, et hinnata, kuivõrd järgiti pankades riskijuhtimise nõudeid viimastel aastatel ning ka enne 2016. aastat. Rootsi järelevalveasutuse hinnangul peaks uurimine lõppema oktoobris, misjärel hinnatakse sanktsioonide rakendamise vajalikkust.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses