Uudis

Jõgevamaa naine kandis petisele üle oma viimased säästud ja võttis veel laenugi

Heauskne proua jäi ilma ligi 100 000 eurost

Pätid püüavad ohvreid segadusse ajada ja hirmutada, nii et inimesed ei saa ähmiga õieti arugi, mis andmeid nad loovutavad.Foto Shutterstock

Jõgevamaa proua kandis end välismaal missioonil viibivaks sõduriks nimetanud kelmile kõik oma säästud ja tubli portsu laenatud rahagi. Kokku jäi proua ilma ligi 100 000 eurost.

Ohver tutvus petisega internetis ning seejärel hargnes liigagi tuttav skeem: väidetav missioonisõdur tahtis prouale Eestisse külla tulla, kuid kurtis, et reisiraha napib. Abivalmis proua oli valmis vastse tuttava reisikulud katma ja nii kandis ta pätile üle peaaegu 100 000 eurot. 

Eriti kurvaks teeb loo tõik, et nii suure summa kokku ajamiseks võttis naine mitmelt poolt laenu. Võib eeldada, et nende tagasimaksmiseks kulub omajagu aastaid.

Sõnum Rahageeniuse peatoetajalt

Pensioni investeerimiskonto

Sinu tuleviku võimalus.

Finantsteenust pakub Luminor Bank AS. Enne lepingu sõlmimist tutvu tingimustega ja vajadusel konsulteeri asjatundjatega.

Pärast hiigelsumma kättesaamist reisihimuline missioonisõdur siiski kahjuks Eestisse ei jõudnud, vaid hoopis katkestas helde toetajaga igasuguse suhtlemise. Raha üle kandnud proua aga hakkas lõpuks kahtlustama, et ehk polegi mingit sõdurit olemas ning pöördus politseisse, kus algatati täpsemate asjaolude selgitamiseks kriminaalmenetlus.

Kuidas vältida pettuse ohvriks langemist?

  • Pea meeles, et pangatöötaja ei küsi kunagi sinu konto paroole ega Smart ID või muu sellise teenuse PIN-koode.
  • Kui võõras helistaja pakub võimalust teenida kiiresti suurt tulu, näiteks mingit investeerimisvõimalust, ole väga ettevaatlik ja enne otsustamist pea nõu mõne tuttava usaldusväärse inimesega.
  • Ära jaga võõrastega fotosid oma dokumentidest ega krediitkaartidest.
  • Ära tee kellegi palvel ühtegi ülekannet, enne kui oled kontrollinud ettevõtte või inimese tausta.
  • Ära paigalda võõra inimese palvel arvutisse või telefoni ühtegi programmi, näiteks TeamViewer või AnyDesk. Need lasevad pättidel sinu arvuti üle võimust võtta.
  • Kui saad kahtlase kõne, lõpeta see kohe ja teata juhtunust politsei infotelefonile 612 3000 või edasta info kodulehe kaudu.
  • Kui oled pettuse ohvriks langeud, teata sellest kohe politseisse ja panka.
Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.