Uudis

Jüri Ratas: Keskerakond ei loobu erakorralisest pensionitõusust

Peaminister Jüri Ratas.Foto: Scanpix

Keskerakonna esimees Jüri Ratas ütles laupäeval partei volikogu ees kõneldes, et vaatamata vajadusele eelarves kulutusi kokku tõmmata, ei kavatse Keskerakond loobuda ühest oma olulisest valimislubadusest, milleks on erakorraline pensionitõus.

“Keskerakonna jaoks on alati olnud oluline ka pensionäride toimetulek ning neile väärika vanaduspõlve tagamine. Eelarvestrateegia raames tegime olulise otsuse, et suurendame pensionäride maksuvaba tulu 50 euro võrra, et keskmine pension jääks ka pärast järgmise aasta korrapärast tõusu maksuvabaks. Täiesti kindlalt pole me loobunud ka ühest oma olulisest valimislubadusest, milleks on erakorraline pensionitõus. See on ametisoleva valitsuse jaoks igasuguse kahtluseta küsimus, mille peame tulevaste eelarvetega lahendama,” rääkis Ratas.

Tema sõnul tuleb töötada sells suunas, et ühiskonna jõukus jõuaks ka nendeni, kes sellest seni vähem osa on saanud.

“See tähendab lisaks vajadust tagada kõigile kättesaadav arstiabi, toetada maapiirkondi ja sotsiaalvaldkonda, panustada õpetajate, haridustöötajate, päästjate, tervishoiu ning siseturvalisuse töötajate ja teiste palgatõusudesse. Me ei saa oma väikeses Eestis jätta kedagi maha,” lisas Ratas.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.