Uudis

Jüri Ratase üleskutse väärikatest kodanikest teada anda pöördus PR-katastroofiks

Peaminister Jüri Ratas.Foto: Scanpix

Täna hommikul postitas peaminister Jüri Ratas oma Facebooki kontole kodanikupäeva puhul ülla üleskutse – et tunnustada häid inimesi, kutsus ta üles kommentaaris kiitmist väärivaid inimesi nimetama.

Asi ei läinud ilmselt aga päris nii, nagu Ratas tahtis – nimelt hakkasid inimesed massiliselt välja pakkuma maaeluministeeriumi kantslerit Illar Lemettit, kelle poliitilistel põhjustel vallandamisest Ratas eile teada andis.

Ratase tänane Facebooki postitus on kogunud nelja tunniga juba 793 kommentaari ning seda on jagatud 120 korda. See on üks peaministri populaarsemaid postitusi üldse.

Paljud kommenteerivad postituse all lihtsalt Illar Lemetti nime, ent osa vastajaist ka põhjendab seda. “Inimene, kel jätkus riigimehelikkust paisuv mädapaise lõhki lõigata,” toob üks vastaja esile. “Tubli, aus ja töökas riigiametnik, kes lähtus riigiametnikuna riiklikest huvidest, mitte poliitilisest suvast,” kiidab teine. “Kodanikujulguse eest ametnikuna,” märgib kolmas.

Tunnustagem kodanikupäeva puhul nii palju häid Eestimaa inimesi kui võimalik👉 Jagage kommentaarides, kelle panus kiitust…

Posted by Jüri Ratas onEsmaspäev, 25. november 2019

Lemetti, kes andis prokuratuurile ning hiljem meediale teada oma kahtlustest seoses maaeluminister Mart Järviku tegevusega, lasti ametist vabaks, kuna see oli EKRE eeltingimus skandaali sattunud Järviku tagasikutsumisega nõustumiseks. Eile kritiseeris otsust ka president Kersti Kaljulaid, kes palus Lemettilt avalikult vabandust.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.