Kartuli hind langes aastaga pea veerandi võrra

Toidukaupadest on mullusega võrreldes langenud enim kartuli hind.Foto: Shutterstock

Statistikaameti andmetel langes tarbijahinnaindeks märtsis võrreldes veebruariga 0,2 protsenti ning tõusis eelmise aasta märtsiga võrreldes 1,1 protsenti.

Mulluse märtsiga võrreldes olid kaubad 0,5 protsenti ja teenused kaks protsenti kallimad, teatas statistikaamet.

Veebruariga võrreldes mõjutas tarbijahinnaindeksit kõige rohkem kodudesse jõudnud elektri 11,3-protsendine hinnalangus. Suurem mõju oli veel mootorikütuse 3,9-protsendisel hinnatõusul ning toidukaupade hinnamuutustel, kus värske köögivili kallines 19,7 protsenti ja värske kala 19,8 protsenti ning liha ja lihatooted odavnesid 2,4 protsenti.

Statistikaameti juhtivanalüütiku Viktoria Trasanovi sõnul mõjutas tarbijahinnaindeksit eelmise aasta märtsiga võrreldes enim kodudesse jõudnud elektri 18,3 protsenti kõrgem hind.

“Diislikütus oli 4,7 protsenti odavam ja bensiin 4,5 protsenti kallim,” märkis Trasanov pressiteates, lisades, et toidukaupadest kallinesid enim 13,2 protsendiga muud jahusegud ja 10,3 protsendiga värske köögivili ning odavnesid 22,3 protsendiga kartul ja 10,3 protsendiga oliivõli.

Haridus- ja lasteasutuste indeksi langus oli tingitud kohalike omavalitsuste otsusest jätta üleriigiliste piirangute olukorras küsimata lasteaia kohatasu.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.