Uudis

Kas pensionifondid ikka jaksavad II sambast lahkujatele raha välja maksta?

Teise pensionisambasse kogunenud raha väljamaksmine algab 2. septembril.Foto: Shutterstock

Finantsinspektsioon (FI) jälgis AS-i Pensionikeskus ettevalmistusi pensioni teisest sambast väljamaksete tegemiseks ning inspektsiooni hinnnangul on pensionifondidel väljamaksete tegemiseks piisavalt raha.

Seega saavad inimesed, kes esitasid märtsi lõpuks pensioni teisest sambast lahkumisek avalduse, oma raha kätte septembris. Ühtlasi on Pensionikeskus  inspektsioonile kinnitanud, et IT-süsteemid peavad väljamaksete tegemisele vastu, teatas FI. 

“Oluliste tõrgete tekkimisel väljamaksete tegemisel finantsinspektsioon sekkub ja jälgib, et tõrked kõrvaldatakse kiiresti,” ütles finantsinspektsiooni juhatuse esimees Kilvar Kessler.

Et väljamaksed kulgeks tõrgeteta, on finantsinspektsioon jälginud kogu pensionireformi ellu viimise käigus protsessiga seotud finantsettevõtete, sealhulgas Pensionikeskuse IT-süsteemide arendust ja testimist ning hinnanud pensionifondide likviidsust.

Pensionikeskus on teinud IT-arendusi plaanipäraselt ja kinnitanud, et väljamaksed tehakse 2. septembrist, kuid vigaste maksete puhul ja teistel erandlikel juhtudel laekub raha kontole septembri jooksul. Pensionifondide stressitestid näitasid, et fondid suudavad väljamakseid teha. 

Teise samba väljamaksete protsessi haldab AS Pensionikeskus. Lisainfot väljamaksete kohta saab vaata Pensionikeskuse kodulehelt.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.