Uudis

Kelmid broneerisid vanemale naisterahvale isegi pangakontoris kohtumise, et usutavad tunduda

Esmaspäeva saak on kelmidel olnud kõvasti üle 20 000 euro.

Kelmid tegutsevad laialdaselt ja on osavad kõnelejad, et oma ohvreid konksu otsa saada.Foto: Canva

Pangatöötajana esinenud kelm pettis Tallinnas elavalt eakalt naiselt välja 4350 eurot. Naine sai kelmusest aru hetkel, kui pangakontoris selgus, et temale polnudki sinna aega broneeritud.

Möödunud reedel alustas politsei menetlust juhtumis, kus Tallinnas Haaberstis elavale 74-aastasele naisele helistas end Swedbanki töötajana esinenud kurjategija. Kelm väitis, et naise pangakontol toimub kahtlane tegevus ning selleks, et vältida raha kadumist, küsiti naise isikukoodi, panga kasutajatunnust, mobiiltelefoninumbrit ja paroole, teatas Põhja prefektuuri pressiesindaja esmaspäeval.

Seejärel broneeriti aeg kohtumiseks Swedbanki kontorisse 7. juuni hommikuks. Kui naine ei saanud kohtumise kohta kinnitust pangast, hakkas ta kahtlema ja kokkulepitud ajal panka jõudes selgus tõsiasi, et tegemist oli hoopiski kelmidega, kes talle helistasid. Naise kontolt oli tehtud edasi ülekanne summas 4350 eurot.

Pangatöötajana esinenud kelmid petavad ka nooremaid inimesi

Pangatöötajatena esinenud kelmid petsid mustamäelastelt välja üle 20 000 euro.

Esmaspäeval alustas politsei menetlust juhtumis, kus Mustamäel elavale 37-aastasele mehele helistati väidetavalt Swedbankist ja teatati, et tema nimelt on tehtud laenutaotlused, teatas politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja teisipäeval.

Samuti pakuti mehele kaardikindlustust. Kindlustuse tegemiseks pidi mees kinnitama oma PIN-koodid. Seejärel laekus mehe kontole 14 000 eurot laenu ja helistajad tegid talle ettepaneku, et nad kannavad selle raha tagasi. Mees oli nõus ning kinnnitas taas tehingu PIN-koodiga. Kokku kanti mehe kontolt nõnda ära 9900 eurot.

Esmaspäeval alustati menetlust juhtumis, kus Mustamäel elav 27-aastane naine nägi Facebookis Swedbanki loterii reklaami, mida mööda liikus ta väidetavalt Swedbanki kodulehele, kus ta pidi sisenema internetpangatunnuste ja PIN-koodiga, kuid sai sisenemisel veateate. Seejärel helistasid naisele väidetavad politsei ja Swedbanki töötajad, kes lõid naisele vale ettekujutuse ebaseaduslikust laenu vormistamisest, mille tühistamiseks pidi naine kinnitama veel tehinguid oma PIN-koodidega. Selle tulemusel vormistati naise nimele kiirlaen summas 4500 eurot ning kanti tema kontolt edasi 5150 eurot.

Esmaspäeval alustati menetlust juhtumis, kus Mustamäel elavale 45-aastasele naisele helistas väidetav Swedbanki töötaja, kes lõi naisele vale ettekujutuse pangakonto kindlustamisest. Kindlustuse saamise pidi naine kinnitama Smart-ID koodidega, kuid tegelikult selle tulemusena sisenesid kelmid tema internetipanka ja kandsid tema kontolt edasi 8999 eurot.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.