Uudis

Kelmid said kolmelt kannatanult kätte ligi 50 000 eurot

Naised said petta jälle kõvasti.Foto: Shutterstock

Põhja prefektuur sai viimase kahe päeva jooksul kolm kuriteoteadet, mille saatnud kannatanud kaotasid veebikelmidele kokku ligi 50 000 eurot. 

Ühes juhtumist helistati 8. septembril Tallinnas Lasnamäel elavale 24-aastasele naisele, tutvustati end Swedbanki töötajana ja öeldi, et keegi üritab varastada tema pangakontolt raha. Seejärel paluti naisel siseneda panka selleks, et paigaldada pangakaardile kaitseprogramm. Hiljem sai naine teada, et tema kontolt on varastatud 9500 eurot, teatas Põhja prefektuuri pressiesindaja BNS-ile. 

Teises juhtumis võttis 1. septembril tundmatu isik telefoni teel ühendust Tallinna Kesklinnas elava 66-aastase naisega, esitles ennast Swedbanki turvaosakonna töötajana ning teavitas rünnakutest avaldajaga seotud firma pangakonto vastu. Helistaja selgitas, et rünnakute peatamiseks on vaja luua Smart-ID konto ning laadida alla programm veebilehelt www.aeroadmin.com, mida naine vastavalt juhistele ka tegi. Selliselt eksitusse viiduna võimaldas avaldaja juurdepääsu enda arvutile ja ettevõtte internetipangale, mille tulemusel tehti ettevõtte kontolt ülekandeid enam kui 18 600 euro ulatuses. 

Kolmandas juhtumis sai 64-aastane naine telefonikõne ennast Swedbanki agendina esitlenud isikult, kes väitis, et pangas viiakse läbi erioperatsiooni ebaausa töötajate väljaselgitamiseks. Helistaja palus sisestada naisel PIN-koodid AnyDesk programmi paigaldamiseks telefonile, misjärel pangakontolt võeti raha summas 1700 eurot ja kanti üle võõra isiku pangaarvele. Hiljem palus helistaja naisel tulla pangakontorisse, oma arvelt raha korraks välja võtta ja agendile anda, raha pidavat pärast tagasi saama. Teataja läks kontorisse, võttis oma arvelt 21 300 eurot ja andis selle võõrale inimesele, kes lubas raha operatsiooni lõppedes kohe tagastada. Seni naisele raha tagastatud ei ole. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.