Kinnisvarabürood: konkurentsiamet uurib Linnamäe portaalide hinnapoliitikat

Pindi Kinnisvara juhatuse liige Peep Sooman.

Konkurentsiamet alustas märtsis järelevalvemenetlust Postimehe Gruppi kuuluvate kinnisvaraportaalide KV ja City24 tegevuse uurimiseks.

Koostöös Delfiga konkureeriva portaali Kinnisvara24 asutanud kinnisvarafirmade teatel on ameti eesmärgiks selgitada välja, kas erinevate ettevõtete kaudu ühele omanikule kuuluvad portaalid on kuritarvitanud monopoolset seisundit, tõstes hindu ja luues takistusi klientide vabal liikumisel.

Bürood: Linnamäe portaalid tõstavad hinda ja takistavad klientide liikumist

Väikebüroode esindaja Kristi Joosu Vesper Kinnisvarast selgitas, et monopoolses seisundis KV ja City24 aheldavad väiksemad kinnisvarabürood enda külge, seades väiketegijatele koormavaid tasusid ja ebamugavusi kuulutuste sisestamisel ja haldamisel.

“Kui City24 ja KV-sse saab kuulutuse sisestada üheaegselt, siis konkureerivasse portaali sisestamine on keelatud ning eraldi sisestamiseks peame büroos tegema väga palju lisatööd,“ selgitas Joosu.

Pindi Kinnisvara, Uus Maa, Domus Kinnisvara, CKE Kinnisvara ning väiksemaid kinnisvarabüroosid esindav Vesper Kinnisvara esitasid jaanuaris Konkurentsiametile taotluse algatada Eesti Meedia gruppi kuuluvate kinnisvaraportaalide KV ja City24 taga peituvate ettevõtete AS Kinnisvaraportaal ja OÜ AllePal suhtes järelevalvemenetlust seoses ligi neljakordse hinnatõusuga viimase kahe aasta jooksul.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.