Uudis

Kriisi tõttu on pankadelt maksepuhkust küsinud juba üle 10 000 inimese

Kodulaenu maksepuhkuse ajal tuleb intresse edasi tasuda.Foto: Shutterstock

Eesti suurematelt pankadelt on alates eriolukorra välja kuulutamisest maksepuhkust küsinud juba üle 10 000 inimese, viimasel ajal on trend stabiliseerunud.

Enne maksepuhkuse küsimist tasub siiski põhjalikult otsus läbi mõelda – tihti teeb see laenu kallimaks ning intresse tuleb siiski tasuda ka maksepuhkuse ajal.

Enim on maksepuhkuse taotlusi saanud turu suurim tegija Swedbank – esitatud on umbes 7000 taotlust ja enam-vähem pooled maksepuhkuste soovidest on seotud eluasemelaenudega.

“Me oleme pangas tööd kiiresti ümber korraldanud, et maksepuhkuse sooviga kliente piisava kiirusega teenindada. Tänaseni on eriolukorra raames tarbimislaenudele, liisingutele pakutud kuni kuue kuu pikkust ja eluasemelaenude puhul kuni aastast põhiosa maksepuhkust,” ütles Swedbanki eraisikute panganduse juht Tarmo Ulla.

Maksepuhkuste taotluste kasv on tema sõnul praeguseks hetkeks stabiliseerinud, pank soovitab aga igal juhul juba enne raskuste ilmnemist panga poole pöörduda, et lahendus leida.

LHV-s on kodulaenu maksepuhkused vähemuses

“Eelmise nädala lõpu seisuga oleme maksepuhkust võimaldanud 1300 erakliendile, nendest umbes 300 on olnud kodulaenu kliendid,” rääkis LHV jaepanganduse juht Kadri Kiisel. Taotlusi on paarisaja võrra rohkem, kellele peagi maksepuhkuse saame vormistada.

Pärast esialgset hoogsat maksepuhkuste küsimise lainet on olukord tema sõnul ka LHV-s mõnevõrra stabiliseerunud, kuid endiselt tuleb iga päev juurde kliente, kes keerulistes oludes makseid edasi lükata soovivad.

“LHV pakub eraklientidele maksepuhkusi lihtsustatud korras, tasuta ja lepingu teisi tingimusi muutmata. Maksepuhkust saavad kõik kriisi tõttu kannatavad laenukliendid, kes seda taotlevad,” ütles ta.

SEB-s ja Luminoris on ülekaalus kodulaenu maksepuhkused

SEB teatel on maksepuhkust vajanud 1400 eraklienti, 60 protsenti neist vajas maksepuhkust kodulaenudele ning ülejäänud väikelaenudele ja liisingutele.

Luminori krediiditoodete juht Heiki Raadik ütles, et eraklientide poolt on neile esitatud kokku ligi 1700 maksepuhkuse avaldust ning umbes 60 protsenti neist puudutavad kodulaene.

“Maksepuhkuste taotluste arv on praegu langustrendis, kuid samas tuleb arvestada, et laiem mõju alles hakkab avalduma,” ütles Raadik ja rõhutas samuti, et klient peaks parima lahenduse saamiseks oma murega pöörduma panga poole esimesel võimalusel.

“Oleme praeguses olukorras oma klientidele toeks ning maksepuhkuse vormistamisega klientidele eraldi tasu ei kaasne. Samuti ei muuda me muidu tingimusi, sh kogulaenu ja liisingu intressimäära. Maksepuhkuse taotlemiseks ei pea klient külastama pangakontorit ning seda saab teha internetipangas, saates meile sellekohase pangateate,” ütles Luminori krediiditoodete juht.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.