Uudis

Krüptorahasse uskunud mees kaotas kelmidele üle 30 000 euro

Mees uskus sotsiaalmeedias tutvunud naise juttu ja investeeris suurelt.Foto: Canva

Kelmuste arv on sellel aastal olnud rekordiline ning järgmise pahaaimamatu ohvri kohta tuli teade Pärnumaalt. Politsei uurib juhtumit, kus investeerimishuviline mees kaotas kelmidele üle 30 000 euro.

Investeerimisest rääkimine ja selle sõna kuulmine võib tekitada ilmajäetuse tunnet ning tegutsemisvajadust, et samuti osa saada suurtest kasudest, mida investeerimine lubab. Teine põhjus on hirm inflatsiooni ees, mis seisva raha väärtust vähendaks. Sellegipoolest ei tohiks oma vaba rahaga käituda hoolimatult ning usaldada inimesi, kelle tausta pole täiesti kindlalt võimalik selgeks teha.

Me ei tea mis oli Pärnumaa mehe motivatsioon raha investeerimiseks, kuid teate sõnul oli ta otsustanud seda teha läbi sotsiaalmeedia tuttavaks saadud naise juhendamisel krüptorahasse. Mees investeeris ligi 34 000 euro suuruse summaga ning politsei sõnul pole oktoobris ja novembris investeeritud raha mehel senini õnnestunud tagasi saada.

See lugu hoiatab, et vabade finantside olemasolul tasuks uskuda ettevõtteid ning nõustajaid kellel on kontrollitav ja usaldusväärne taust. Kahtluse korral võib uurida finantsinspektsioonilt inimeste tegutsemise ninga pakutava investeeringu kohta. Alati abistab ka politsei.

Erinevate levivate kelmuste, pettusekahtluse või ohvriks langemise korral saab infot ja tegutsemisjuhiseid politsei veebilehel SIIN.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.