Uudis

Kui tellid paki, peab pood sulle andma õiget infot, millal see kohale jõuab

Pakkide saatmine.Shutterstock

Ostupühad käivad täie hooga ning pühade-eelne pakimass hakkab vaikselt teele vajuma. Tarbijakaitse jagab paari kasulikku nippi, mida tähele panna, et kaup õigel ajal kohale jõuaks.

E-poest tellides tasub eriti tähele panna kauba kohale jõudmise aega, millal kaupleja lubab kauba tarbijale kätte toimetada, soovitab tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve ameti jurist Maarja Mere.

Nii võid kindel olla, et tellitud kingitused jõuavad õigeks ajaks kohale ning saad pühad veeta muretult. Lisaks kauba kättetoimetamise ajale soovitab ta ostes alati tähele panna kaupleja isikut, kontaktandmeid ja lepingutingimusi.

Kohustus anda tarbijatele infot kauba kättesaamise aja kohta selgelt ja arusaadavalt on kauplejatele pandud seadusega. Kauba kättetoimetamise aja kohta valeteabe esitamine on eksitav kauplemisvõte ja keelatud.

Kauba kohale jõudmise aja hulka kuulub ka aeg, millal kaup on postiteenust osutava ettevõtte käes. Kaupleja peab sulle kauba kättetoimetamise aega lubades arvestama ka logistikapartneritest tulenevate põhjuste ja võimalike viivitustega.

Nii soovitab tarbijakaitse ka kauplejatel müüdavate kaupade laoseis hoolikalt üle kontrollida ja veenduda, et see vastab e-poes märgitule. Kauba kohaletoimetamise aeg võib oluliselt pikeneda, kui kauplejal ei ole kaupa laos ning ta peab selle ise omakorda teiselt tarnijalt tellima.

Kauba ostjani toimetamise aja hindamisel soovitab amet kauplejatel arvesse võtta ning inimestel silmaks pidada, et pühade ajal suureneb üleüldiselt saadetavate pakkide hulk, mis tõstab nende logistikapartnerite koormust. Nii võib paki ostjani toimetamise aeg pikeneda, kuna kauba transporti pakkuval ettevõttel kulub pakkide töötlemiseks ja kohaletoimetamiseks rohkem aega.

Igal juhul soovitab Mere aga sul kahtluste korral enne kauba tellimist võtta kauplejaga ühendust ja küsida, kas e-poes avaldatud kauba kohale jõudmise aeg on õige.

Nii on võimalik ebameeldivaid üllatusi vältida ja juba ette teada, kas kauba kohale jõudmise aeg vastab tegelikkusele või tuleks arvestada pikema ajaga.

Märksõnad: , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.