Uudis

Kuidas uues e-maksuametis tuludeklaratsiooni täita ja oma eeldatavat tulumaksukohustust vaadata?

Uus e-maksuamet peaks olema mugavam ja kiirem, aga täna on see hoopis maas.Valgamaalane/Scanpix

Maksuamet sai uue kuuga värske välimuse ja sellest rääkisime natuke põhjalikumalt siin.

Nüüd aga, kui värske e-maksuamet päriselt kasutajateni jõudnud on, käime lühidalt üle ka kaks tähtsat punkti, mida pea iga eestlane teadma peaks: tuludeklaratsiooni esitamine ja eeldatava tulumaksukohustuse vaatamine.

Uus kujundus tekitab tunde, et asjad on nüüd sootuks teistmoodi, aga õnneks käib igasuguste deklaratsioonide esitamine endiselt samas keskkonnas, mis varem. Muutunud on ainult teekond, kuidas sinna jõuda.

Sõnum Rahageeniuse peatoetajalt

Pensioni investeerimiskonto

Sinu tuleviku võimalus.

Finantsteenust pakub Luminor Bank AS. Enne lepingu sõlmimist tutvu tingimustega ja vajadusel konsulteeri asjatundjatega.

Sisse logides pead kõigepealt valima esindatava, st mis juriidilise keha andmeid vaadata (see on oluline, kui oled näiteks ettevõtja). Seda saad teha ülevalt vasakult.

Tuludeklaratsiooni esitamiseks võid lihtsalt otsingusse kirjutada “tuludeklaratsioon” ja leiadki juba enda eest vana tuttava keskkonna, kus järgmisel aastal toimingud teha ära saad. Kui klaviatuuri kulutada ei viitsi, siis vali vasakult menüüst “maksud” ja tuludeklaratsioon seisab seal samas.

Kuidas aga vaadata oma eeldatavat tulumaksukohustust, st seda, kas pead tuludeklaratsiooniga riigile mingi summa tagasi maksma?

Kõige lihtsam on kasutada otsingut ja kirjutada sinna “minu sissetulekud”. Sealt alt näed juba tuttavat “kasutatud maksuvaba tulu” ja “eeldatav tulumaksukohustus” lahtreid. Kui soovid seda teha vaid klaviatuuriga, siis kliki vasakul menüüs “registrid ja päringud” peale ja leiad natuke altpoolt “minu sissetulekud”.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.