Uudis

LHV emiteerib Danske laenuportfellide ostmiseks võlakirju

LHV peakontor Tallinnas.Foto: Scanpix

LHV plaanib ära osta Danske eraklientide laenuportfellid ja seepärast pakub pank avalikult kuni 20 miljoni euro eest võlakirju.

LHV pakub avalikult kuni 15 000 allutatud võlakirja. Ülemärkimise korral on LHV-l õigus suurendada pakkumise mahtu ja lasta välja veel kuni 5000 allutatud võlakirja. Pakkumise suurim maht on seega 20 miljonit eurot.

Võlakirjade märkimine algab 5. juunil ja lõpeb 21. juunil, nõnda on kõigil huvilistel enam kui 2 nädalat aega asjade üle järgi mõelda.

Võlakirjad emiteeritakse 25. juunil 2019 või sellele lähedasel kuupäeval ja noteeritakse börsil 27. juunil 2019 või sellele lähedasel kuupäeval, teatas pank.

Võlakirjade emiteerimise põhjuseks on värske uudis suurtehingu kohta. Nimelt on LHV ja Danske Bank leppinud kokku, et LHV omandab Danske Banki Eesti eraisikutega seotud käitise, mis koosneb eraklientide laenuportfellist mahus ligikaudu 470 miljonit eurot. LHV Panga kommunikatsioonijuhi Priit Rumi kinnitusel on võlakirjade pakkumine üks kapitali kaasamise viisidest.

Pangad on lepingu põhisisus kokku leppinud ning kavatsevad selle allkirjastada kolmapäeval, teatas LHV börsile.

Võlakirja aastane intress on 6 protsenti ja raha makstakse välja korra kvartalis ning võlakirja tähtaja saabudes makstakse tagasi kogu summa. Ühtekokku on LHV Pangal enam kui 6000 investorit. Ka võlakirjad on mõeldud igaühele, kes tahaksid oma raha kuhugi intressi teenima saata.

Tegemist on allutatud võlakirjadega, mis tähendab, et kui pangaga peaks midagi juhtuma, siis võlakirjadest tulenev nõue rahuldatakse viimaste seas. “Selles mõttes on allutatud võlakirjade omanikud aktsionäridega ühes paadis,” rääkis Rum.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.