Uudis

LHV sularahaautomaatide võrgustik kasvab viis korda suuremaks

LHV Pank, Luminor Bank, Danske Bank ja Worldline sõlmisid lepingu, millega saab LHV Luminori uueks partneriks ühises sularahaautomaatide võrgus, vahetades välja senise partneri Danske Banki; ühist võrku hakkab teenindama LHV.

LHV klientide jaoks suureneb sularahaautomaatide võrgustik viis korda, praeguselt 25 automaadilt 125 sularahaautomaadile. LHV annab klientidele eraldi teada niipea, kui lisanduvad sularahaautomaadid on tasuta kasutamiseks valmis.

Seoses Danske Banki pangandustegevuse lõpetamisega Eestis väljub pank Danske-Luminori ühisest sularahaautomaatide võrgust. 5. juunil allkirjastasid Danske Bank ja LHV Pank lepingu, mille kohaselt kavatseb LHV omandada Danske eraklientide laenuportfelli. Seetõttu on ka LHV Panga liitumine sularahaautomaatide ühisvõrguga loogiline samm, teatas LHV.

Luminori kliendid saavad ka edaspidi harjumuspäraselt kasutada kõiki seniseid automaate.

“Mul on partnerluse üle Luminoriga väga hea meel. Meie liitumist ühise sularahaautomaatide võrguga võib pidada märgiliseks sündmuseks, millega liigume sammu võrra lähemale ühisele sularahaautomaatide võrgule Eestis,” ütles LHV Panga juhatuse esimees Erki Kilu.

“Meie panga teekond algas suurte muutustega ning neid jätkub veel praegugi igasse päeva, kuna liigume paremate digiteenuste ja lahenduste poole. Oleme muutmas oma kontorite kontseptsiooni terves Baltikumis ning viime kontorite letiteenindusest sularaha täielikult üle automaatidesse,” ütles Luminori jaepanganduse juht Kerli Gabrilovica.

Suvekuudel on plaanis uuendada ühisvõrgu sularahaautomaatide välimust, paigutada ringi mõned senised automaadid ning teha vajalikud ümberseadistustööd.

LHV Group on finantskontsern ja kapitali pakkuja Eestis, mille peamised tütarettevõtted on LHV Pank ja LHV Varahaldus. Kontsernis töötab üle 400 inimese ja panga teenuseid kasutab 174 000 klienti. LHV hallatavatel pensionifondidel on üle 177 000 aktiivse kliendi.

Luminor on Baltimaades suuruselt kolmas finantsteenuste osutaja, kelle turuosa hoiuseturul on 16 protsenti ja laenuturul 22 protsenti. Pangal on üle Baltikumi ligi miljon klienti.

LHV ja Luminor pangale pakub ATM-i võrguteenust Worldline Baltikumi haru, mis on osa Worldline Grupist − suurimast makseteenuste pakkujast finantsasutustele ja kaupmeestele Euroopas kogu makse- ja maksekaardi väärtusahelas.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.