Lidl alustab Eestis juba sel aastal. Avatakse mitu poodi korraga

Lidli supermarket Pariisi lähistel.Foto: AP Photo/Michel Euler

Odavkett Lidl plaanib esimesed kauplused avada Eestis tänavu. Ettevalmistused selleks on käinud juba mitu aastat.

Lidli kommunikatsioonijuht Katrin Seppel ütles ERR-ile, et korraga avatakse mitu kauplust erinevates linnades, ent millistes, mitu ja täpsemalt millal, ei saa ta veel kommenteerida. Kindel on, et see juhtub veel sel aastal, vahendas BNS.

Ettevalmisutsed on täie hooga käinud juba pikka aega. Maksuametile esitatavatest andmetest saab välja lugeda, et Lidli palgal oli eelmise aasta lõpus juba lausa 174 inimest – seda hoolimata asjaolust, et ühtegi poodi veel käigus pole.

Töötajaskonna kasv on olnud lausa peadpööritavalt kiire. Näiteks veel juuni lõpus oli töötajaid maksuametile esitatud andmete järgi 84, 2019. aasta juuni lõpus aga 41.

Lidl on viimastel aastatel väga aktiivselt palganud inimesi kõiksugustele ametikohtadele, poejuhatajatest juristide ja turundajateni välja. Ka praegu võib leida tööportaalidest mitmeid tööpakkumisi.

Näiteks otsib firma praegu värbamisspetsialisti, aga ka klienditoe nooremkonsultanti, kes peaks probleemide korral inimesi abistama.

Ka ehitus käib täie hooga. Tallinna plaanib odavkett rajada vähemalt viis-kuus kauplust, kindlasti on poed tulemas ka Tartusse, Pärnusse ja Ida-Virumaale.

Teada on ühe Lidli poe valmimistähtaeg – Tartusse Kalda teele uue kaupluse ehitamiseks on Nordeconil tähtaeg 2021. aasta juulikuu ning maksab umbes 3 miljonit ilma käibemaksuta.

Õigupoolest ongi Lidl juba Eestisse investeerinud kümneid miljoneid. Mullu suvel esitatud majandusaasta aruandest, mis käis 2019. aasta ja 2020. aasta paari esimese kuu kohta, tuleb näiteks välja, et emafirma on selleks Eesti kehasse korralikult raha süstinud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.