Uudis

Lõpp ööklubidele: tulevast suvest tuleb Tallinna kõrtsidel napsumüük vara lõpetada

Tallinna baarid Suur-Karja tänaval. Need ei tohi jätkuvalt öösel alkoholi müüa.Foto: Scanpix

Tallinna linnavalitsus kiidab homme heaks 1. juunist 2020 kehtima hakkavad alkoholimüügipiirangud baarides, ööklubides, pubides ja teistes meelelahutusasutustes.

Linnavolikogule esitatavas eelnõus seisab, et jaemüük on 2020. aasta suvest kohapeal tarbimiseks keelatud argipäevadele eelnevatel öödel ajavahemikul kella 02.00-st kuni 06.00-ni ning laupäevale ja pühapäevale eelnevatel öödel kella 03.00-st kuni 07.00-ni.

Piirangud ei kehti ööl vastu 1. jaanuari, 25. veebruari ja 24. juunit.

Sõnum Rahageeniuse peatoetajalt

Pensioni investeerimiskonto

Sinu tuleviku võimalus.

Finantsteenust pakub Luminor Bank AS. Enne lepingu sõlmimist tutvu tingimustega ja vajadusel konsulteeri asjatundjatega.

Erandi saavad hotellid ja kasiinod

Alkoholimüügi piirang ei kehti rahvusvaheliseks liikluseks avatud lennujaama ja sadama hoonetes ainult reisijatele ette nähtud alal asuvas müügikohas, majutusettevõtte fuajees asuvas müügikohas ja majutusruumides ning hasartmänguseaduse alusel Tallinna linnavalitsuselt tegutsemiseks nõusoleku saanud mängukohas asuvas müügikohas.

Lennujaama ja sadama hoonetes tehtud erand on põhjendatud sellega, et sealt lahkutakse Tallinna haldusterritooriumilt, mistõttu ei avalda seal alkoholi tarbimine mõju avalikule linnaruumile.

Majutusasutuste sihtgrupp on aga seal peatuvad isikud, kes võivad saabuda või lahkuda varastel hommikutundidel. Samuti ei mõjuta numbritubades asuvatest minibaaridest alkoholi jaemüük teiste isikute õigusi ega puuduta avalikku linnaruumi, seisab seletuskirjas.

Hasartmänguasutustes asuvatele müügikohtadele ei kohaldata piirangut kaalutlusel, et nendes asutustes on oluliselt suurem isiku- ja turvakontroll kui teistes ettevõtetes.

“Nendes müügikohtades on alkoholi tarbimine vähemtähtsal kohal ja sinna ei suunduta meelelahutusprogrammi nautimise ja tavapärase sotsialiseerumise eesmärgil (näiteks suhtlema ja tantsima). Praegu teadaoleva info kohaselt ei ole tõenäoline, et määruse jõustumise järgselt suundutakse tavapärastes müügikohtades alkoholi müügi lõpetamisel alkohoolseid jooke tarbima hasartmängu müügikohtadesse ja et ettevõte joobes isikuid enda juurde lubab,” seisab eelnõu seletuskirjas.

Praegu on Tallinnas 182 kohta, kus müüakse alkoholi kohapeal tarbimiseks pärast südaööd, neist 131 asuvad Kesklinnas.

Alkoholimüügipiirangud peab heaks kiitma ka linnavolikogu.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.