Uudis

Lugeja küsib: millal hakkab Elron istekohtade puudumise tõttu soodsamat piletit pakkuma?

Elron on üha populaarsem, nii et tihti tuleb reisijatel rongis suure nõudluse ajal püsti seista.Foto: Scanpix

Nagu näitab ka Elroni värske statistika, on rongisõit üha populaarsem ning rongid tihti puupüsti täis. Seetõttu ei saa paljud reisijad istekohta, vaid on sunnitud seisma või muidu improviseerima. Kas ja kuidas Elron olukorda leevendada plaanib?

Riikliku rongifirma kommunikatsioonijuht Mariis Adamberg ütles, et tõesti on rongidega reisijate arv üha kasvanud ning tõdes, et Elron on teadlik suurest nõudlusest eelkõige tipptundidel ja populaarsematel väljumistel.

“Meil kui teenusepakkujal on kahju, et osadel reisidel ei ole kõigil reisijatel alati võimalik istekohta leida, sest hindame reisijate mugavust ega eelda, et reisijad peaksid pikki vahemaid püsti seisma,” ütles Adamberg.

Ta kinnitas, et firma on kaalunud erinevaid lahendusvõimalusi, sealhulgas ka tavaklassi istekohtade nummerdamist, ent jõudsime järeldusele, et see ei lahendaks probleemi, sest istekohti seeläbi juurde ei teki.

Eraldi seisupiletit ei tule

Kas aga firma on kaalunud ka varianti, et seisma sunnitud inimeste piletihind oleks odavam, kuna nad ei saa sõitu samaväärse kvaliteediga nautida kui istuma pääsejad? “Iste- ja seisukohtade piletite diferentseerimist me seni plaaninud ei ole,” ütles Elroni kommunikatsioonijuht vastuseks.

Adambergi sõnul lisab firma populaarsematele väljumistele ka pikemad või haakes rongid, kuid kuna käigus on kogu firma rongipark, ei ole neil täiendavaid ronge, mida juurde lisada.

“Plaanime detsembrikuus lisada sõiduplaani täiendavaid väljumisi, millega vähendame nii nädalalõppude ületäituvust kui ka pakume reisijatele täiendavaid sõiduvõimalusi,” ütles kommunikatsioonijuht.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.