Majandusanalüütik: surve hinnatõusuks lähikuudel ei kao kuhugi

Hinnatõusu surve jätkub lähiajal siiski ilmselt edasi.Foto: Scanpix

Kuivõrd selle aasta esimese üheksa kuuga kasvas jaekaubandusettevõtete müügitulu 4 protsenti võib LHV majandusanalüütiku ja endise presidendi majandusnõuniku Heido Vitsuri sõnul arvata, et surve hinnatõusuks, ka kaubanduse poolt vaadatuna, lähikuudel kuhugi ei kao. 

Statistikaameti andmetel oli jaekaubandusettevõtete müügitulu septembris 886 miljonit eurot, müügitulu vähenes eelmise aasta sama kuuga võrreldes püsivhindades 6 protsenti.

“Arvestades seda, et lõhe tarbijahinnaindeksi ja palgakasvu indeksite vahel on juba üle poole aasta inimeste sissetulekute kahjuks püsinud, ei saanud jaekaubandusettevõtete septembri müügitulu 6 protsendi suurune vähenemine püsivhindades võrdluses eelmise aasta sama kuuga kedagi üllatada,” kommenteeris Vitsur.

Seda, kui tugevat mõju selleaastane hinnatõus tarbimisele on avaldanud iseloomustab analüütiku sõnul kõige paremini see, et vaatamata tööstuskaupade, rõivaste ja jalatsite, tekstiilitoodete, ehitusmaterjalide, rauakaupade, kodumasinate ja majatarvete müügi 11–14 protsendi suurusele vähenemisele kahanes septembris ka toidukaupade müük 4 protsenti.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.