Uudis

Mida see tähendab, et e-pood on tarbijakaitseameti mustas nimekirjas?

E-pood on mustas nimekirjas aasta aega, kui nad selle jooksul uuesti korduvalt rikkumisi toime ei pane, siis need kustutatakse.

Tarbijakaitseamet annab aeg-ajalt teada, et jälle on mõni e-pood lisatud nende musta nimekirja. Mida see aga tegelikult tähendab?

E-poodide musta nimekirja avaldamise eesmärk on tarbijatakaiste sõnul panna e-kauplejaid üle vaatama kõiki oma müügitingimusi ja kasutatavaid kauplemisvõtteid.

See isegi ei tähenda, et sa ei peaks sealt e-poest midagi ostma, vaid sa peaksid pigem olema ettevaatlik.

Pigem lihtsalt häbipost

Otseseid kohustusi mustast nimekirjast aga e-poodidele ei tulene, küll aga võivad need tekkida seoses konkreetsete juhtumitega, mis on e-poe vastu tarbijakaitseametisse laekunud.

Tarbijakaitseamet lisab e-poodide musta nimekirja kauplejad, kes rikuvad korduvalt tarbijakaitselisi norme jooksva aasta jooksul või kes ei ole täitnud tarbijavaidluste komisjoni otsuseid.

Tarbijakaitseameti e-poodide musta nimekirja saab vaadata siit.

Mustas nimekirjas oled aasta aega

Kauplejaid, kes on toime pannud korrarikkumise või ei ole täitnud tarbijavaidluste komisjoni otsust, hoitakse nimekirjas 1 aasta nimekirja lisamisest.

Kaupleja kustutatakse nimekirjast, kui kaupleja on nimekirja kandmise aluseks olnud korrarikkumise kõrvaldanud või tarbijavaidluste komisjoni otsuse täitnud ning sellest ametit teavitanud.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.