Uudis

Minister kinnitab: postkontoreid sel aastal ei suleta

Kunagine postimaja postkontor. Pilt on illustratiivne.Foto: Shutterstock

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem saatis kolmapäeval Eesti Posti juhatuse liikmetele kirja, millega peatatakse postiasutuste sulgemised, sealhulgas juba algatatud sulgemised.

“Vaatamata asjaolule, et universaalse postiteenuse mahud on aastast aastasse vähenenud, on sellel teenusel jätkuvalt oluline sotsiaal-regionaalne mõõde ja selle kvaliteetne osutamine on oluline riigi kõikidele elanikele,” märkis minister Eesti Postile saadetud kirjas.

Eesti Post ehk Omniva peab eelmisel aastal väljaantud uue tegevusloa järgi üleval pidama minimaalselt 215 postkontorit – see oleks tähendanud, et põhimõtteliselt oleks firma võinud üle Eesti sulgeda 52 kontorit.

Äsjases kirjas lisas minister, et postivõrgu ümberkujundamine on pikaajaline protsess, mille mõjusid tuleb eelnevalt igakülgselt ja põhjalikult analüüsida ning hinnata.

“Kindlasti tuleb sellesse protsessi kaasata ka kohalike omavalitsuste ja kogukondade esindajad, et leida kõigile osapooltele sobiv ja jätkusuutlik kompromisslahendus,” ütles Siem.

Kui siiski osutub hädavajalikuks mõne postiasutuse sulgemine, siis tuleb see eelnevalt kooskõlastada majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumiga.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.