Uudis

Monese asutaja Norris Koppel: võtame suuna tasuta pangandusele

Monese uus vertikaalse kujundusega kaart. Foto: Monese

Monese tutvustas täna uudset hinnastamise plaani, mis sisaldab ka võimalust tasuta mobiilipangandusteenust kasutada, sh tasuta globaalselt pangaautomaatidest raha välja võtta, sissemakseid teha, rahvusvahelisi kaardimakseid ja ülekandeid teha. Kuumaksed on aga siiski kõikides hinnastamisplaanides olemas.

“Pankades on teenused alati maksustatud. Meie ülim eesmärk on liikuda tasuta panganduse suunas. Kui Monese tuli turule, siis võtsime vastu julge otsuse olla läbipaistev ja võtta mõne teenuse eest väikeseid kuid konkurentsivõimelisi tasusid. Ajaga soovime liikuda ka sellest mudelist eemale  tasuta pangandus-teenuste poole,” rääkis Monese asutaja ja juht Norris Koppel.

Täna tegime suure sammu sel teel, pakkudes klientidele maksevabasid tehinguid, et neil oleks vabadus kasutada välismaal sularaha või kaarti tasuta. See on hea võimalus nii sularaha kasutajatele kui ka kontaktivabade Apple Pay ja Google Pay eelistajatele. Apple Pay kasutamise võimalus avanes hiljuti ka Eesti klientidele, seda Monese, N26 või Revolut mobiili-panga kontoga.

Monese konto saab teha kolmes uues hinnastamise plaanis: neist esimene Simple on võimalik omale teha tasuta, Classic ja Premuim on tasulised. Klientidel on võimalik vastavalt vajadusele plaanide vahel liikuda ja nad ei ole lukustatud ühte.

Monese Simple – ideaalne kaart puhkuste veetmiseks (tasuta).

Tasuta salaraha väljavõtmine ja sissemaksmine kuni 200 eurot kuus, maksevabad kaardimaksed välisriigis kuni 2000 eurot eest, rahaülekanded välisriiki tasuta ja kohesed Monese kontode vahel (2% tasu mitte Monese kontole raha saates)

Monese Classic – ideaalne kaart raha kulutamiseks/saatmiseks välisriiki (4,95/ eurot/kuu). Tasuta salaraha väljavõtmine ja sissemaksmine kuni 800 naela eest kuus, maksevabad kaardimaksed välisriigis kuni 8000 euro eest, rahaülekanded välisriiki tasuta ja kohesed Monese kontode vahel (0,5% tasu mitte Monese kontole raha saates)

Monese Premium – klientidele kes reisivad palju, kulutavad ja kannavad raha välisriikidesse (14,95 eurot/kuu). Maksevabalt ja piiranguteta sularaha väljavõtmine ja sissemaksmine, välisriigis kaardi kasutamine ja ülekanded. Kõik teenused on kaetud kuumaksuga.

Oluline uuendus on ka pangakaartide muutmine vertikaalseks. Monese kontoga käib kaasas nüüd vertikaalne tasuta puutevaba deebetkaart. Pangakaardid muudeti vertikaalseks, kuna inimesed hoiavad enamasti igapäevases kasutamises kaarti portree formaadis ja horisontaalne disain ei täida enam oma eesmärki.

Horisontaalsed sissepressitud numbritega kaardid disainiti algselt kaardilugemis tehnoloogiaga sobima, mis on tänaseks vananenud.  Uued sinistes toonides Monese kaartide kliendiandmed on kirjutatud kaardi tagumisele küljele, uudistajate silme alt ära, mis muudab kaardi kasutamise turvalisemaks. Kaardi peal on vaid Monese ja Mastercardi logo.

“Aastal 2015 lanseerisin Monese ambitsiooniga anda inimestele finantsiline vabadus kõikjal. Täna on see vabadus veelgi olulisem, kuna leitakse end aina uutest kohtadest – olgu põhjuseks töö, perega kohtumine, õppimine, äri, reisimine või pensjonipõlve veetmine. Me usume, et vaba ligipääs oma finatsidele peaks inimesega igal sammul kaasas olema, kuhu iganes ta ka ei lähe,” rääkis Norris Koppel.

Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.