Uudis

Omniva jäi mullu korralikku kahjumisse, ehkki pakiäri kasvas kõvasti

Omniva pakiautomaat veebruaris.Shutterstock

Omniva kaubamärki kasutava Eesti Posti äritulud kasvasid möödunud aastal võrreldes 2018. aastaga 18,9 protsenti 129,6 miljoni euroni, aasta puhaskahjum oli aga 3,7 miljonit eurot.

“2019. aastal mõjutasid Omniva kontserni jätkuvalt kaks peamist trendi: võimalusi pakkuv e-kaubanduse kasv ning väljakutseid esitav traditsiooniliste postiteenuste vähenemine,” ütles Omniva juhatuse esimees Ansi Arumeel, vahendas BNS.

Kahjumi tõid kirjad ja lehtede vedu

“Nendes tingimustes tegutsedes jäi kontserni tulemus mullu siiski miinusesse, kuna vabaturu äride kasum ei olnud piisav universaalse postiteenuse ja perioodika kandeteenuse kahjumi katmiseks. Selle üheks põhjuseks oli tihenenud konkurents rahvusvahelise transiidi sektoris, mis märkimisväärselt vähendas selle ärivaldkonna kasumlikkust,” lisas Arumeel.

Arumeele sõnul on 2020. aastal ettevõtte peamine eesmärk tagada Eesti postiteenuste jätkusuutlik toimimine, seda just Baltikumi pakiäri ja uute lisaäride võimekuse kasvatamisega.

Tööjõukulu kasvas kõvasti

Aastatulemusele avaldasid mõju ka tööjõukulude kasv, mida eeskätt mõjutas esmatasandi töötajate ja spetsialistide palgatõus.

“Töötajad on meile väga olulised ning olukorras, kus esmatasandi töötajate palgad olid tööpere mediaanist ligi kolmandiku võrra maha jäänud, olid palgamuudatused hädavajalikud,” ütles Arumeel. “Selle mõjul vähenes voolavus ning kasvas töötajate rahulolu.”

Kulude poolelt mõjutasid kontserni tulemusi 2019. aastal ka Eesti logistikakeskuse ja sorteerimisliini käivitamine aasta alguses, samuti suurenenud transpordi- ja hoonete kulud, sealhulgas amortisatsioonikulud.

2019. aasta keskmine töötajate arv oli 2294. Keskmine töötajate arv on aastaga kasvanud 50 töötaja võrra. Töötajate arv on Arumeele sõnul jätkuvalt kasvanud kiiresti arenevates tütarettevõtetes ning püsinud stabiilne emaettevõttes.

Omniva kaubamärki kasutav AS Eesti Post on riigile kuuluv äriühing, mis kuulub majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi haldusalasse. Ettevõte pakub postiäri-, pakiäri-, infoäri ja rahvusvahelise äri teenuseid.

Kontserni kuuluvad lisaks emaettevõttele AS Eesti Post ka AS Maksekeskus, OÜ Omniva, Leedu tütarettevõte UAB Omniva LT, Läti tütarfirma SIA Omniva ning sidusettevõte OÜ Post11.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.