Uudis

Ossinovski nimetas apteegireformi lahtivõtmist poliitiliseks korruptsiooniks

Sotsiaaldemokraatide endine esimees Jevgeni Ossinovski.Foto: Scanpix

Täna selgus, et koalitsioon avab huvigruppide kriitika taustal pikalt vindunud apteegireformi aruteludeks. Opositsiooniliste sotsiaaldemokraatide sekka kuuluval Jevgeni Ossinovskil oli otsuse kohta öelda nii mõnigi krõbe sõna.

“Eesmärk on tagada üle Eesti ravimite kättesaadavus praeguses mahus ja kindlustada, et ravimite hind püsiks taskukohasena,” ütles riigikogu sotsiaalkomisjoni esimees Tõnis Mölder riigikogus kogunenud valitsuskoalitsiooni töörühma otsuse kohta. “Töörühm arutab apteegireformi järgnevatel nädalal erinevates formaatides.”

Apteegireformi, selle käekäigu, Margus Linnamäe huvide ning muu kohta saab lähemalt lugeda siit.

Endine töö- ja terviseminister Jevgeni Ossinovski ütles Facebookis värske otsuse kommentaariks, et kui tänane valitsus kevadel kokku sai, oli ta veendunud, et õige pea keeratakse apteegireform kraavi.

“Vedasin ühe ajakirjanikuga isegi kihla, mida ma üldiselt kunagi ei tee. Tundus vältimatu: [suur ravimimüüja Margus] Linnamäe ostis Isamaa parlamenti, EKRE on müüdav ja Keskerakond on koalitsiooni hoidmise nimel valmis kõigeks,” ütles opositsioonipoliitik.

Viidates keskerakondlasest sotsiaalminister Tanel Kiige juulikuus välja öeldule, et reform läheb edasi nii nagu plaanitud, ütles Ossinovski, et avastas meeldiva üllatusega, et Kiik on “valmis kaitsma patsiente apteegimagnaatide vastu”. “Ta on tark ja saab aru, mis tegelikult toimub. Ja just nõnda on ta siiani avalikult ka öelnud,” märkis Ossinovski.

Endine sotsiaaldemokraatide juht märkis aga, et näib, et temaennustus on siiski tõeks osutumas. “Tanel Kiigele on võim sisust kallim, sest peaministri lähedase kaasvõitlejana oleks Isamaa poliitilise korruptsiooni vetostamine mitte ainult tema võimuses, vaid tema ametivandest tulenev kohustus,” kirjutas Ossinovski.

Edasi läks opositsioonipoliitik veelgi karmimaks. “Et kellelgi ei tekiks kahtlusi, miks valitsus pikalt otsustatud reformi viimasel hetkel apteegimagnaatide huvisid teenides üle parda lükkab, on protsessi eestvedajaks määratud Priit Sibul, kes on ühtlasi Isamaa peasekretär, kes on Linnamäelt raha küsinud (ja saanud). Et kõigile oleks üheselt selge: see on poliitilise korruptsiooni, mitte sotsiaalpoliitika küsimus,” teatas Ossinovski.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.