Uudis

Pea pooled Eesti elanikud oleksid nõus “lumemaksuga”

Ligi kolmveerand Eesti elanikest pea lumekoristust kohaliku omavalitsuse ülesandeks. Foto: Shutterstock

Ligi kolmveerand eestlastest peab õigeks, et lumekoristuse eest kõnniteedel vastutab kohalik omavalitsus ning 47 protsenti küsitlusele vastanutest on selle eest talvekuudel vajadusel nõus tasuma isegi eraldi „lumemaksu“, selgus uuringufirma Norstat veebruaris tehtud küsitlusest.

Uuringu tulemuste järgi peab 73 protsenti vastanutest kõnniteede puhastamist kohaliku omavalitsuse kohustuseks ning vaid viiendiku hinnangul peaks selle eest vastutama majaomanikud.

Norstati juhi Evelin Pae sõnul selgus küsitlusest, et 26 protsenti inimestest oleksid nõus kodualuse maamaksu taastamisega. Samas üle poole ehk 56 protsenti ei poolda maamaksu taastamist eesmärgiga katta selle arvelt lumekoristusega seotud kulud.

„Uuring näitab, et veebruari lumerohkuse ja tänavate libeduse valguses ootavad inimesed selgelt, et avaliku ruumi korrashoiu eest vastutaks kohalik omavalitsus. Kui maamaksu taastamist pooldab ainult neljandik vastanutest, siis hooajalist lumekoristusmaksu oleks valmis tasuma ligi pooled vastanutest.,“ ütles Evelin Pae.

Norstat viis küsitluse tänavu veebruaris läbi 1000 inimese seas üle Eesti.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.