“Pensionist elava” suurettevõtja Oleg Grossi suur villa läheb lammutamisele

Täiendatud Oleg Grossi kommentaariga!

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Ärimees Oleg Gross ei ela enam oma suures villas, maja on registreeritud hotellina.Foto: Scanpix

Virumaa Teataja kirjutas mõned päevad tagasi, et omanimelise poeketi ja toidutööstuse juht Oleg Gross firmast palka ei võta ning “igapäevaseks eluks jätkub pensionist.” Kuidas aga suudab ta pensionist üleval pidada oma kahekorruselist enam kui kuuesaja ruutmeetrist maja Rakvere külje all?

Selgub, et ta ei peagi seda tegema, sest maja ei ole tema oma. Ja selgub, et pole üldse elumaja.

See asub temale kuuluval maal, mis aga on antud tasuta hoonestusõigusega kasutada Grossi ettevõttele OG Elektra, mille ainuaktsionär ja tegelik kasusaaja on Oleg Gross ise.

OG Elektra omakorda on kinnistule püstitanud kahekorruselise hoone.

Rakvere külje all Päides asub suur taraga piiratud maa-ala, mis kuulub Oleg Grossile. Siia sisse jääb ka Päide järv.Foto: maaameti kaardirakendus

Kinnistusregistrist on näha, et “Päide veski” nimeline kinnistu, kus paikneb Grossi krundil asuv suur maja, jaguneb 60% veekogude ja 40% ulatuses elamumaaks. Ise siia elumaja ehitamise asemel on aga Oleg Gross andnud maa tasuta kasutada oma ettevõttele.

OG Elektral on tasuta hoonestusõigus Oleg Grossi maatükil.Kinnistusregistri väljavõte.

Siin on ainult hotell

Ehitisregistri andmetel asub kinnistul üks ehitis, nimega “külalistemaja”, kogupinnaga 651,5 ruutmeetrit. Selle kasutusotstarbeks on määratud “hotell” ning eluruumideks on seal ette nähtud täpselt null ruutmeetrit pinda.

Niisiis, elumaja siin krundil polegi.

Juriidiliselt näeb maa sihtotstarve ette “elamist”, samas on sellel asuv maja mõeldud kasutamiseks hoopis äritegevuseks.

Läheb lammutamisele

Oleg Gross andis Rahageeniusele teada, et ta ei ela tema firmale kuuluvas suures villas juba aastaid ning kolm aastat pole seda maja isegi köetud. Tema sõnul läheb hoone lammutamisele.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.