Uudis

Pentus-Rosimannus: tulumaksu võiks langetada

Rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus riigikogu ees.Foto: Madis Veltman / Postimees Grupp / Scanpix

Rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus näeb võimalust vähendada kõigile kehtivat üldist tulumaksumäära 13–15 protsendile nii, et riiklik tulumaks kaoks üldse ära ja kogu tulumaks laekuks kohalikele omavalitsustele.

Selline muudatus aitaks rahandusministri hinnangul omavalitsuste tulubaasi kasvatada, et nad suudaksid oma inimestele tagada vanaks jäädes hooldusvõimaluse ja saaksid kasvavat koormust ilma uue maksuta katta. Samuti vähendaks see tööjõu maksustamist. “Tööjõumaksud on meil juba liiga kõrged, Eesti ei ole sellise tööjõumaksu tasemega enam rahvusvahelises konkurentsis võitjate poolel,” kirjutas minister sotsiaalmeedias.

Pentus-Rosimannuse sõnul eeldab riikidevaheline konkureerimine töökohti loovatele investeeringutele seda, et Eesti otsiks võimalusi tööjõumaksude vähendamiseks, samal ajal jälgides, et tervishoiu- ja sotsiaalkulud oleksid ka vanemaks jäävas ühiskonnas kaetud. “Seda saab teha kogu maksusüsteemi tervikuna vaadates, mitte üksikuid makse välja nokkides,” lisas ta.

Samuti märkis minister, et tervishoiu kasvavate kulude juures tuleb süsteemi enda efektiivsuse ülevaatamise kõrval kindlasti kaaluda ka tööandjate valmisolekut tervisesse rohkem investeerida. “Näiteks tuleb tõsiselt kaaluda summa tõstmist, mida tööandjad saavad erisoodustusmaksu vabalt tervisekindlustusse investeerida,” kirjutas ta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.