Uudis

Näited otse Eestist: kuidas kauplused sind ostma meelitavad?

Tunne, et asjaga on kiire, paneb tegema inpulsiivsemaid otsuseid.Foto: erakogu

Iga kaupmehe huvides on võimalikult palju müüa ja seda ei saa lõpuni ka pahaks panna. Hea on aga teada, milliste nõksude abil sind ostma meelitatakse. All on ühes näitlike piltidega ära toodud mõned nipid, kuidas poed sinu rahakotti hiilivad.

Samas peab aga tunnistama, et õel ajakirjanik kõikide võimalike riugaste kasutamist ei täheldanud. Näiteks on Ikea kauplused maailmas kurikuulsad oma väljapääsmatute labürintide poolest, Eestis on supermarketites kaubariiulid aga sirgetes ridades ning naljalt sinna ära ei eksi.

Üht-teist aga hakkas silma küll.

Tunne, et asjaga on kiire

Kui otsuse tegemiseks on vähem aega, kipuvad inimesed rohkem rapsima ja vähem kaalutlema. Sellest ka pakkumised, millega on kiire.

Ahvatlused naistele

Teadupärast käivad naised rohkem poes ning ostutuhina tekitamiseks on ilutooted kohe sissekäigu lähedal, vahendab topyaps.com. Selle kohta leiab kinnitust ka Eestist.

Kallimad kaubad on silmade kõrgusel

Kallimad tooted asuvad silmade kõrgusel, soodsamate kaupade märkamiseks peab aga veidi vaeva nägema. Seepärast, kui tahad leida hea hinnaga kaupa, vaata ka allapoole.

Võrdluses kalli ja väga kalli vahel tundub kallis kaup täitsa mõistliku hinnaga

Võrdluseks on välja pandud kalleid ja väga kalleid kaupu. Võrreldes 85-eurose kleidiga on 51 eurot maksev kleit tõesti soodne. Minusuguse ihnuskoi jaoks tundub aga ka see hind väga soolane.

Tasuta asjade saamiseks peab päris korralikult kulutama

Mõnikord on sooduspakkumised tehtud nii, et pead nende välja teenimiseks enne päris korralikult kulutama. Kui kogu kraami on tõesti tarvis, on asjal jumet. Riiuli, kapi ja põrandapind on aga kodus piiratud ning kõike soodsat ei tasu alati poest kaasa krahmata.

Mõnusad lõhnad tekitavad hea tunde ja panevad rohkem ostma

Seepärast küpsetatakse toidupoodides ka kohapeal saiakesi, et värskete pirukate lõhn suu vett jooksma paneks. Ka üle pole leviv kohvilõhn on õdus ja mõnus  ja tekitab tunde, et midagi võiks veel kaasa osta – kas või tassi kohvi ennast.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.