Uudis

Piletilevi ostab ära riskikapitalifond

Piletilevist emafirma ostab ära suur Baltikumi riskikapitalifond.Foto: Scanpix / Järva Teataja / Dmitri Kotjuh

Baltikumi suure riskikapitalifond ostab ära Piletilevi emafirma, mida ihus aasta tagasi ka suurärimees Margus Linnamäe.

Riskikapitalifondi Baltcap erakapitalfond Private Equity Fund III sai konkurentsiametilt loa osta piletimüügiketis Baltic Ticket Holdings enamusosalus. Baltic Ticket Holdings haldab Eestis Piletilevi.

Piletilevi kaubamärgi all tegutseb Baltic Ticket Holdings Eestis 1997. aastast. Grupp müüb internetilehekülgedel ja üle 700 füüsilises müügipunktis pileteid. Lisaks pakub see grupp turundus- ja konsultatsiooniteenuseid ürituste korraldajatele.

Baltcap on Baltikumis tegutsev erakapitali investeerimisfirma, mis finantseerib väljaoste, pakub kasvukapitali ning rahastab taristuprojekte. Baltcap on esindatud kõigis kolmes Balti riigis.

Tehingu väärtust ning üksikasju osapooled ei avalda. Baltcapi teatel omandatakse Baltic Ticket Holdings selleks, et toetada ettevõtte arengut ja rahvusvahelist kasvu Uus-Põhjalas. Baltcapi partneri Oliver Kullmani sõnul plaanitakse investeerida ettevõtte digitaalsete teenuslahenduste arendamisse.

Ligikaudu aasta tagasi oli Baltic Ticket Holdingsit ostmas Margus Linnamäe suurosalusega UP Invest, mille tegevjuht ja juhatuse liige oli toona Sven Nuutmann. Tehing jäi aga pooleli. Nuutmann ütles toona, et ostu-müügitehingus seatud jõustumise eeltingimused ei täitunud. Nende sisu osapooled aga täpsemalt kommenteerida ei soovinud.

Kaasinvestor Nuutmann omandab nüüd ettevõttes vähemusosaluse ning asub juhatuse esimehe kohale, ka senine juhtkond jätkab ettevõttes. “Investeering võimaldab ettevõttel jätkata platvormi arendamist ning oluliselt täiustada teenuspakkumist,” ütles Nuutmann jaanuari keskel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.