Põllumehed lennutavad erilennuga Eestisse üle saja Ukraina töölise. Nad peavad jääma karantiini

Põllutöölised Ukrainas. Pilt on illustratiivne.Foto: Shutterstock

Võib-olla juba järgmisel nädalal korraldab põllumajandus-kaubanduskoda erilennu Kiievist Tallinna, et vedada siia töölised. Liinilendu kasutada ei saa, sest Ukraina nakkuskordaja on liiga suur.

“Praegu on huvilisi sadakond, aga ma arvan, et see tuleb umbes kokku kahesajakohaline lennuk,” ütles põllumajandus-kaubanduskoja juht Roomet Sõrmus Geeniusele.

Millal täpselt erilend toimub, pole veel selge, nagu ka see, kui palju lõpuks töötajaid tuleb. Sotsiaalmeedias ütles Sõrmus, et see võib toimuda juba tuleval nädalal, aga igal juhul esimesel võimalusel enne augusti algust.

Ettevõtjad, kes tahaks oma Ukraina töölist Eestisse ja hiljem tagasi lennutada, saavad sellest homseni põllumajandus-kaubanduskojale teada anda. Kui palju koht täpselt maksab, sõltub lennuki täituvusest, maksimaalselt on see 350 eurot.

Otselende teha ei saa

Eesti valitsus lubab alates 6. juulist Ukraina välistöötajaid Eestisse, kui tööandja on valmis töötajale korraldama koroonaviiruse testimise Eestisse saabumisel ja uuesti 14 päeva pärast.

Samuti peab töötaja viibima 14 päeva karantiinis ja ei tohi sellel ajal töötada.

Erilennu otsustas koda korraldada seetõttu, et nakatumiskordaja Ukrainas on üle 25 inimese 100 000 elaniku kohta, mistõttu ei ole lubatud avada liinilende Ukraina ja Eesti vahel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.