Raha hind kasvab: aastaselt hoiuselt saab pangas juba 4,6% intressi

Aastaselt hoiuselt on nüüd võimalik lausa 4,6% intressi teenidaFoto: Shutterstock

Eesti kommertspankadest tõstis Bigbank sellest nädalast esimesena tähtajalistele hoiustele pakutava aastase hoiuse intressi püsivalt 4,6 protsendi peale.

Bigbank Eesti juhi Jonna Pechteri sõnul on Eesti inimeste kontodel endiselt üle 8 miljardi euro, millelt nad sisuliselt midagi ei teeni. “Kuigi tähtajaliste hoiuste maht on aastaga kasvanud, seisab ligi kolm neljandikku inimeste rahast endiselt tulutult,” viitas Jonna Pechter Eesti Panga avaldatud andmetele ning lisas: “Raha hind püsib kõrge ja nii tuleb oma raha hoiustamise eest inimestele ka õiglast tasu pakkuda.”

Pechter kinnitas, et 4,6 protsendi suuruse aastaintressi pakub Bigbank kõigi pankade klientidele. “Kui kodupank neid ei kõneta ja piisavalt head pakkumist ei tee, siis on siin väiksemate turuosaliste võimalus teha parim pakkumine,” selgitas Pechter, kelle sõnul on Bigbank juba teist aastat tähtajaliste hoiuste osas Eesti pangaturu suunanäitaja. 

„Tundub, et paljudel inimestel on endiselt sisemine tõrge panna oma raha veidigi pikemaks ajaks hoiusena panka ning paraku nad täna sellega kaotavad. Pankade ülesanne on siin inimesi julgustada ja selgitada ka seda, et pangahoiusel oleval rahal on nii-öelda riigi poolne garantii,” rääkis Pechter viidates Tagatisfondile, mis garanteerib inimesele kuni 100 000 euro mahus tema pangahoiuse ja kogunenud intresside hüvitamise täies ulatuses.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.