Uudis

Rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus astub ametist tagasi

Pentus-Rosimannus soovib kandideerida Euroopa Kontrollkoja liikmeks.Foto: Scanpix

Stenbocki maja, 18 oktoober 2022 – Rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus esitas peaminister Kaja Kallasele tagasiastumisavalduse seoses kandideerimisega Euroopa Kontrollikoja liikmeks. Peaminister annab ministri tagasiastumispalve president Alar Karisele edasi homme hommikul.

„Keit Pentus-Rosimannuse ametiaeg rahandusministrina on langenud keerulisse kriisiperioodi, kus on tulnud kokku panna lausa neli eelarvet ja lisaks riigieelarvestrateegiad. Keerulised ajad on Keidule andnud võimaluse tõestada end silmatorkava töövõime ja vastutustundega nii riigirahanduse poliitilise juhi kui eksperdina.”

“Keit on olnud väärtuslik meeskonnaliige. Mul on ühelt poolt kahju, et Keit läheb, aga teisalt hea meel, et ta saab end tõestada ka Euroopa Kontrollikojas. Soovin Keidule edu kandideerimisel ja jõudu üleeuroopalise finantsdistsipliini eest seismisel,“ ütles peaminister Kaja Kallas.

Uue ministri nime teeb peaminister teatavaks kohe pärast seda, kui reformierakonna juhatus on kandidaadi oma tänasel koosolekul kinnitanud. Pentus-Rosimannus jääb rahandusministri ametikohustusi täitma kuni uue ministri ametisse astumiseni. Ministri nimetab ametisse Vabariigi President pärast peaministrilt vastava ettepaneku saamist. Uus minister astub ametisse ametivande andmisega Riigikogu ees.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.