Uudis

Rimi tõstis kilekottide hinda ja paljastas sellega eestlaste palava kilekotiarmastuse

E-ka.Sakala/Scanpix

Rimi andis juulis teada, et tõstab õhukese kilekoti hinna 5 sendini ja tavalise kilekoti hinna 25 sendini, eesmärgiga vähendada kilekottide ostmist.

Uurisime järele, kuidas kliendid muutused vastu võtsid.

Rimi kommunikatsioonijuhi Katrin Batsi sõnul näitavad nüüd, kuu aega hiljem tulemused, et kõrgema kilekoti hinna pärast klient poodi tulemata ei jätnud. “Kaupluste kogumüük ning kliendiarv püsis stabiilsena. Mõnevõrra kõikus alguses küll kilekottide müük, ent kuu lõpuks taastus seegi,” rääkis ta.

“Ehk siis, seesugune hinnatõus väga paljusid kilekotist loobuma siiski ei pane. Tekib küsimus, milline hind oleks klientide jaoks liialt kõrge, et neid kilekotist loobuma panna?” sõnas Bats.

Eriti õhukesi väikeseid kilekotte osteti Batsi sõnul kokku kuu jooksul enam kui pool miljonit. “See arv näitab väga selgelt, kui palju lühikese elueaga kotte võib kuluda siis, kui neil hinnasilti küljes pole,” möönis Bats.

Tulemused lähevad nüüd Rimis arutelule ja vaadatakse üle ka klientide tagasiside. “Seni on kuulda olnud nii kiitust kui kriitikat,” ütles Bats. “Õppisime kindlasti seda, et selgitusi võiks jagada veel rohkem, selgemalt ja kõvema häälega.”

Batsi sõnul on varasemadki aktsioonid näidanud, et keskkonnateadlikkuse nimel tuleb pikalt pingutada. “Need muutused ei tule paraku üleöö. Sarnaste projektidega kindlasti jätkame ja usume, et saame üha rohkem inimesi kaasa mõtlema,” ütles ta.

Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.