Uudis

Swedbank tellib rahapesusüüdistuse uurimiseks välisauditi

Swedbanki ametist lahkuv tegevjuht Birgitte BonnesenFoto: Anders Ahlgren / Scanpix

Audiitorfirma Ernst&Young (EY) peab uurimisraporti esitama panga tegevjuhile ja nõukogule hiljemalt 28. märtsil toimuvaks panga aktsionäride üldkoosolekuks.

Swedbanki kommunikatsioonijuht Gabriel Francke Rodau selgitas Geeniusele, et kolmandatele osapooltele – st avalikkusele – esitletakse raportit pärast seda, kui juhatus ja nõukogu on sellega tutvunud.

Pank tõi teates välja, et audiitoritelt oodatakse sõltumatut analüüsi materjalile, mille pank täna lõuna ajal küsimise peale Rootsi televisioonilt sai. “Uppdrag granskringi” ajakirjanikud on varem juhtinud tähelepanu, et pangal oli mitu päeva aega toimetajatelt lisainfo küsimiseks.

Sõnum Rahageeniuse peatoetajalt

Pensioni investeerimiskonto

Sinu tuleviku võimalus.

Finantsteenust pakub Luminor Bank AS. Enne lepingu sõlmimist tutvu tingimustega ja vajadusel konsulteeri asjatundjatega.

“Me võtame “Upprag granskringi” saates välja toodut väga tõsiselt. Rahapesu ennetamine ja ärahoidmine on üks panga tähtsaid kohustusi. Seepärast olen andnud EY-le laia mandaadi iseseisvalt ja põhjalikult uurida telesaates esitatud infot,” ütles Swedbanki president ja tegevjuht Birgitte Bonnesen panga neljapäevases teates.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.