Uudis

Tahad suuremat palka? Mine tööle idufirmasse

Idufirmade noor töötajaskond saab keskmisest kõrgmat palka. Foto: Shutterstock

Startup Estonia statistika järgis küündis möödunud aastal keskmine brutopalk Eesti iduettevõtetes rekordilise 2398 euroni, ületades Eesti keskmise töötasu ligi kaks korda.

Eesti iduettevõtted maksid möödunud aastal oma töötajatele keskmiselt 2398 eurot kuus ehk 1,8 korda rohkem kui samal perioodil vähemalt ühe päeva Eestis töötanud inimeste keskmine töötasu. Eestis iduettevõtete töötajad vanuses 31-50 teenisid aga koguni 2840 eurot. Juhtivatel positsioonidel töötavate töötajate brutopalk on Eesti keskmisest 2,2 korda kõrgem ehk 2873 eurot kuus.

“Niivõrd suur vahe Eesti keskmise palgaga on üsna mõistetav, sest Eesti iduettevõtted loovad eelkõige kõrge lisandväärtusega töökohti ning 59 protsenti töötajatest on kõrgharidusega. Üldistades võib öelda, et Eesti iduettevõtte keskmine töötaja on noor tehnilise kõrgharidusega kõrgkvalifitseeritud tippspetsialist,” selgitas Eesti idufirmasid ühendava Startup Estonia juht Eve Peeterson.

Startup Estonia andmebaasi statistika kohaselt on ligi pooled ehk 46 protsenti iduettevõtete töötajatest kõrgkvalifitseeritud tippspetsialistid, 17 protsenti töötavad tugipositsioonidel, 14 protsenti juhtivatel ametikohtadel ning 13 protsenti töötavad tehnilistel ja toetavatel ametikohtadel.

Keskmine Eesti iduettevõtte töötaja on üsna noor. Eesti iduettevõtete töötajatest 48 protsenti on vanuses 21-30 ja 38 protsenti on vanuses 31-40 eluaastat.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.