Uudis

Tallinn Dolls selgitab ebaausate kauplemisvõtete kaebust: meil on uuenduslik ärimudel

Tallinn Dollsi juht Mari Martin (vasakul) koos brändi reklaamiva laulja Eda-Ines Ettiga. FOTO: TONI LÄÄNSALU/POSTIMEES

Tallinn Dollsi juht Mari Martin selgitab Rahageeniusele, miks talle tundub, et Rahageeniuses ilmunud lugu on eksitav.

Tallinn Dollsi uus tehnoloogiline ettetellimist võimaldav lahendus ei ole mõeldud tarbijat kahjustama. Oleme tarbijakaitseametiga olnud aktiivses suhtluses, et tagada tarbijate õigused ning samas ettevõtte võimalus innovaatiliseks äritegevuseks.

Eestist on tuua mitmeid sarnaseid näiteid, kus riik peab laiemalt mõtlema, kuidas moodsaid tehnoloogiapõhiseid teenuseid reguleerida nii, et see ei pärsiks Eesti majandusarengut.

Näiteks taksondus ja meie lipulaev Taxify on sedasama tõestanud, et uued tehnoloogilised lahendused käivad vahel seadusandlusest ees.

Kui seadusandlust ei kaasajastataks, kas hea lahendus oleks olnud see kui Taxify oleks lõpetanud tegevuse? Oleks kahju kui riik oleks ühe eesrindliku ettevõtte sellega likvideerinud.

“Meil ei ole tarbijavaidlusi”

Seadusandluse kaasajastamisel tuleks teha koostööd kõikide sektoritega ning arutada ühiselt, kas uued lahendused on kliendivaenulikud või hoopis vastupidi. Tallinn Dolls on koostööle olnud seni ja ka edaspidi avatud, mille tõestuseks on kiire ja avatud suhtlus tarbijakaitseametiga.

Meil ei ole tarbijavaidlusi klientide poolt. Tänased vaidlused käivad meil vaid tarbijakaitse endaga.

Meil on olnud tarbijakaitses üks kliendivaidlus (18-005197), kus nii tarbijakaitse kui ka klient nõustusid, et toode, mis on loodud tarbija mõõtude järgi, ei kuulu tagastamisele. Ettevõttena tulime kliendile siiski vastu ja parandasime toote talle sobilikuks. Ja kõik osapooled olid rahul.

“Tarbijatingimused on koostanud advokaat”

Tallinn Dolls tarbijatingimused on koostanud advokaat Toomas Seppel: “Vaidlus tarbijakaitseametiga on selles, kas sellisel viisil riideesemete tootmine ja müük on tavaline e-kaubandus või on tegemist tootmis- ja ärimudeliga, mille puhul valmivad riideesemed tarbija tingimuste kohaselt.”

Tallinn Dolls ei peta oma kliente, sest iga toote juures on selgelt kirjas info, samuti saab klient sama infoga kinnituskirja ja veelkord kinnitame seda veebilehe eeskirjades.

Meile ei ole tulnud tagasisidet, kus klient ei oleks saanud tingimustest aru.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.