Uudis

Tallinn julgustab inimesi esimese haiguspäeva toetust taotlema

Tallinn hüvitab oma kodanikele esimese haiguspäeva.Foto: Shutterstock

Tallinna linn maksab haiguslehele jäänud tallinlastele esimese haiguspäeva eest toetust 30 eurot. Tänaseks on esitatud 1289 toetusetaotlust.

Tallinna sotsiaal- ja tervishoiuvaldkonda juhtiva abilinnapea Betina Beškina sõnul maksab linn esimese haiguspäeva toetust, et julgustada linlasi esmaste haigustunneuste tekkimisel kohe haiguslehte võtma. 

„Paraku on murekoht viiruse levik perekondades ja töökohtades ning seda sageli just seetõttu, et inimesed käivad haigustunnustega tööl,“ sõnas Beškina. „Ent paraku ei soovi paljud haiguslehte võtta sissetuleku vähenemise pärast. Seega aitame esimese haiguspäeva toetusega viiruse leviku tõkestamise kõrval tagada linlastele kindlustunde oma igapäevaseks toimetulekuks ja hoida linlaste tervist.“ 

Toetust makstakse tagasiulatuvalt alates 25. märtsist väljastatud haiguslehe alusel. Toetuse saamiseks peab inimene olema registreeritud Tallinna elanikuks. Taotlus esitatakse peale haiguslehe lõppemist ja haigusraha väljamaksmist. 

Hüvitise taotluse saab esitada linna e-teeninduses 24 tundi pärast seda, kui haigekassa on haiguslehe lõpetatud ja välja maksnud hüvitise. Haigekassa märgib haigusraha makstuks järgmise tööpäeva jooksul peale väljamakse jõudmist panka. Sellest tulenevalt kulub andmete jõudmiseks Tallinna linna e-teeninduse keskkonda 24 tundi.

Arvestades kõrget nakatumisriski, palutakse kasutada e-teenindust, aga kui see ei ole võimalik, siis saab taotluse esitada ka e-kirja teel elukohajärgse linnaosa valitsuse sotsiaalhoolekande osakonnale või elukohajärgse linnaosa valitsuse teenindussaalis. E-kirjaga esitatud taotlus peab olema allkirjastatud digitaalselt. E-keskkonda saab siseneda riigi autentimisteenuse kaudu: ID-kaardi, mobiil-ID, Smart-ID ja EU eID-ga.

Haigekassa andmetel alustatakse Tallinnas keskmiselt ühes kuus 25 000 töövõimetuslehte. Esimese haiguspäeva eest makstakse tallinlastele toetust aprilli lõpuni, kuid linn on vajadusel valmis toetust ka edaspidi maksma.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.