Uudis

Tartu baarid otsustasid koroona tõttu nädalaks uksed sulgeda: läheme kollektiivsele puhkusele

Mitu Tartu baari sulgevad nädalaks uksed..Shutterstock

Kaheksa tuntud Tartu kesklinna baari otsustasid koroonaohu tõttu nädalaks uksed sulgeda ning hoopis puhata.

“Oleme teinud kõik, mis meie võimuses, et viiruse levikut takistada viisidel, mis säilitaks võimalikult palju ka lihtsat igapäeva. Panime Tartu baaridega pead kokku ja leidsime, et on veel üks ja vaat et see kõikse tõhusamgi meede,” andsid baarid ühiselt Facebookis teada.

Niisiis otsustastati üheskoos üheks nädalaks oma uksed täiesti sulgeda. “Ühe küla lastena, kes eelistaksid suviti ikkagi kõik kodukandi hoovid läbi joosta, lähme hoopis kollektiivsele puhkusele, naudime mõnusat augustikuud värskes õhus, jälgime oma tervist ja kutsume üles kõiki teisigi seda tegema,” märgivad baarid.

Uksed sulgevad nädalaks Barlova, Genialistide Klubi, Kivi, Möku, Naiiv, Trepp, Ula ja Zavood. Uuesti avatakse järgmisel nädalal.

Öine alkoholimüük on Tartus keelatud

Valitsus kehtestas koroonaohu tõttu uued piirangud 7. augustist. Piiranguga peataub Tartu maakonna toitlustus- ja meelelahutusasutustes alkoholi jaemüük alates kella 23-st.

Piirangu asjakohasust hinnatakse kahe nädala pärast ning kui seda ei pikendata, lõpeb see 31. augusti hilisõhtul.

Peaminister Jüri Ratase sõnul on valitsus juba varem võtnud suuna, et uute haiguskollete tekkimisel tuleks vajaduse korral piirangud kehtestada sihistatult ning võimalikult lokaalselt.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.