Uudis

Tasub teada: miks ei saa Aliexpressis saadetise jälgimise numbrit pea kunagi usaldada?

Hiina veebikaubamaja saadetised.Arvo Meeks, Lõuna-Eesti Postimees/Scanpix

Aliexpressist kaupa tellides saad kaasa ka saadetise jälgimisnumbri, kust siis mugavalt silma peal hoida, kus su kaup parasjagu asub.

Suur on aga üllatus, kui kaup liigub Eesti asemel hoopis kuskile võõrasse riiki või nagu ei hakkagi Hiinast liikuma. Ja veel suurem on üllatus, kui sa oma kauba tegelikult paar päeva hiljem päriselt kätte saad. Seega pole tegelikult tegu otseselt pettusega, vaid lihtsalt valeinformatsiooniga.

Miks nii tehakse? Paljud Aliexpressi müüjad kasutavad nimelt võltsnumbreid või kellegi teise saadetise numbreid. Põhjus selleks on lihtne: müüjad tahavad Aliexpressile meele järgi olla.

Kuna Aliexpressi tingimuste järgi tohib maksmise ja toote teele paneku vahel olla vaid teatud arv päevi, jätavad mitmed müüjad saadetise numbri saatmisega mulje, nagu nad oleks paki juba teele pannud, tegelikult aga pole aga pakk veel posti pandud. Üldjuhul siiski jõuab pakk ka posti, lihtsalt natuke hiljem kui saadetise jälgimissüsteem seda ütleb.

Olenevalt müüjast võib ta hiljem saadetise numbri õige vastu ümber vahetada.

Teine põhjus seisneb selles, et jälgimisnumber on Aliexpressis kohustuslik. See teenus on aga müüja jaoks lisakulu, millest saab võltsnumbritega lihtsalt mööda hiilida.

Selline asi võib juhtuda ka siis, kui valid saadetise kohaletoimetamiseks tasuta transpordi. Kuna Hiina tavalise postisüsteemi saadetise jälgimise süsteem pole just kõige usaldusväärsem, võibki tekkida olukord, kui süsteem näitab, et pakk on alles Hiinas, kuid tegelikult oled selle juba kätte saanud.

Kui aga tekib kahtlus, et oled saanud vale jälgimisnumbri ja saadetis ei jõuagi kohale, saad Aliexpressile sellest teada anda ja saad oma raha tagasi.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.