Uudis

Üle Eesti tuleb juurde kümneid pakiautomaate, seniseid tehakse suuremaks

Omniva pakiautomaat möödunud aasta veebruaris.Shutterstock

Omniva ehitab tänavu sadakond uut pakiautomaati ja teeb praeguseid suuremaks seal, kus koormus on suur.

Uute pakiautomaatide arvu on Omniva meediasuhete juhi Mattias Kaivi sõnul praegu raske öelda, sest see sõltub pakiautomaadi tootja täpsetest hinnapakkumistest ja muudest teguritest, mis pole veel selged.

Siiski teadis ta öelda, et plaanitav laiendus on samas suurusjärgus Omniva eelmise laienemislainega, kui 2018. aastal paigaldas Omniva üle Eesti 100 uut pakiautomaati.

Laienetakse ka väiksematesse kohtadesse

Toona jõudis Omniva enda pakiautomaatidega väiksematesse linnadesse ja asulatesse, sama on plaanis ka praegu. Uusi võimalikke asukohti plaanib ettevõte hakata kaardistama koostöös omavalitsuste ja kohalike kogukondadega.

Lisaks pakiautomaatidele testib Omniva tänavu ka uudset kogukonna postiautomaadi lahendust, mis tõi automaadid 12 külla.

“Postiautomaadid toetavad uusi ärimudeleid ja seda suuresti maapiirkondades, näiteks aitavad need kogukondades käima lükata erinevad ringlusteenused ja võimaldavad kohalikele kaupmeestele automatiseeritud kaubavahetust,” ütles Omniva juhatuse liige Kristi Unt.

Mahud tõusevad seal, kus koormus suur

Peale uute automaatide paigaldamisele vaadatakse Kaivi sõnul ka praegused automaadid üle, mis said jõulude ja aastavahetuse ajal rohkem koormust. Suurema nõudlusega asukohtades plaanitakse suurendada võimekust.

Omniva pakiautomaadivõrgustik toimib ka Lätis ja Leedus ning tegu on Baltikumi suurima pakiautomaadivõrgustikuga. Kuna Lätis ja Leedus on pakimaht veelgi kiiremini kasvanud, puudutab võrgustiku laiendamine kõiki Balti riike.

Mullu teatas pakiautomaatide võrgu laiendamisest ka DPD, kes paigaldas möödunud oktoobris ja novembris 21 uut pakiautomaati üle Eesti. DPD laiendas oma võrgustikku ka Lätis ja Leedus, kus lisandub käesoleva aasta lõpuks 65 pakiautomaati.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.