Uudis

Uuest nädalast saab Tartus jälle öösel kõrtsust napsu, aga Tallinnas ja Ida-Virus mitte

Tallinna baarid Suur-Karja tänaval. Need ei tohi jätkuvalt öösel alkoholi müüa.Foto: Scanpix

Politsei teatas, et jätkab öise alkoholimüügi piiranguga, aga seda vaid Ida-Viru ja Harjumaa meelelahutus- ja toitlustuasutustes.

Tartumaal siiski sel nädalalvahetusel veel öösel kõrtsis käia ei saa; sealne alkoholimüügi piirang lõpeb sarnaselt Kagu-Eestit puudutavaga esmaspäeval, 7. septembri hommikul kell 6.

Ida prefekt Tarvo Kruubi sõnul lähtub Politsei- ja Piirivalveamet Terviseameti iganädalasest koroonaviirusesse haigestunute ülevaatest ning soovitustest.

“Ehkki viimastel päevadel täheldasime Ida-Virumaal võrdlemisi väikest koroonaviirusesse nakatunute kasvu, on viimaste nädalate lõikes nii haigete kui ka jälgitavate inimeste üldarv maakonnas siiski väga suur. Kui piirangu kehtestamise eel oli Ida-Virumaa nakatumiskordaja 26 haigestunut 100 000 elaniku kohta, siis eilse seisuga oli see suhtarv 66,” rääkis

Tallinnas on nakatumisi enim, lisaks toimub Ironman

Terviseameti andmetest selgub, et Harjumaa vaates on just Tallinn elanikkonna arvu ja asustustiheduse järgi kõrgeima riskiga piirkond Eestis. Tänase seisuga on Harjumaal 92 viirusse nakatunut, neist 79 Tallinnas. Haigusjuhtude suhtarv on pealinnas vaid nädalaga kasvanud kaks korda 100 000 elaniku kohta.

Sel nädalalõpul toimub Tallinnas spordivõistlus IRONMAN, mis toob kokku palju spordihuvilisi ja tähistamist. Lisaks algas õppetöö koolides, mis koondab samuti suure hulga noori inimesi linna ja meelelahutusasutustesse.

Seega on üle pika aja Tallinnas tavapärasest tunduvalt suurem arv inimesi nii välisriikidest kui ka teistest Eesti maakondadest. “Kuivõrd ilmad on jahedad ja inimesed rohkem tihedalt koos siseruumides, tekib alkoholi tarbides võimalus, et turvaline vahemaa ja hügieeninõuete järgimine unustatakse ning haigestumus võib järsult tõusta. Seetõttu toetan samuti öise alkoholimüügi piirangu jätkamist,” sõnas Põhja prefekt Kristian Jaani.

Politsei- ja Piirivalveamet on saatnud vastava korralduse elektrooniliselt kõikidesse Ida-Virumaa ja Harjumaa meelelahutus- ja toitlustusasutustesse. Piirangu pikendamise vajalikkust hinnatakse koos Terviseametiga uuesti nädala pärast.

Kagu-Eestit puudutav öine alkoholimüügi piirang kehtib 7. septembri hommikuni. Lõuna prefekt Vallo Koppel rääkis, et kuivõrd epidemioloogiline olukord Tartumaal on normaliseerunud, lõpeb esmaspäeva, 7. septembri hommikust ka Tartumaa alkoholimüügi piirang.

“Edasise olukorra kujunemine sõltub kõikidest inimestest endist aga ka ettevõtjatest, kel lasub vastutusrikas roll kehtivate piirangute järgmisel ning külastajatele ohutu keskkonna loomisel,” ütles prefekt.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.