Uudis

Uuring: kolmandik eestlasi kavatseb tagasi saadud tulumaksu kasutada sama asja jaoks

Viiendik inimestest plaanib kulutada tagasisaadud raha reisimisele ja hobidele Foto: Romaneu / Pixabay

Üle kolmandiku Eesti elanikest kasutab tulumaksutagastusest saadud raha igapäevaste kulude katmiseks, selgus Swedbanki Rahaasjade Teabekeskuse tellimusel läbi viidud uuringust.

Plaan rahastada igapäevaseid kulutusi oli levinuimaks kasutusviisiks kõigis elanike rühmades, sõltumata sissetuleku suurusest, vanusest, haridusest, soost või elukohast.

Veerand elanikest plaanib raha säästa ning iga viies plaanib minna reisile või kulutada raha hobidele. Ehituse või remondi peale mõtleb 9% vastajatest. Riiete ja jalatsite ostu ning kodumasinate ja elektroonika ostu planeerisid mõlemal juhul 4% vastajatest; mööbli või kodusisustuse peale mõtles 3%.

Säästjate arv on kasvanud, aga kohustusi ei vähendata

“Võrreldes viis aastat tagasi tehtud uuringuga on märgata positiivset trendi säästjate osas, mis on ligi kümnendiku võrra suurenenud. Enim plaanivad tulumaksutagastusest saadud raha säästa nooremad, kuni 29-aastased elanikud”, kommenteeris uuringutulemusi Swedbanki Rahaasjade Teabekeskuse juht Kati Voomets.

Jätkuvalt vähepopulaarne on tagastuse kasutamine oma finantskohustuste vähendamiseks – vaid 6% plaanisid tulumaksutagastust pangalaenu, liisingu või krediitkaardi tagasimaksmiseks kasutada – ning investeerida plaanis vaid 4%.

Tagasi saadakse alla 300 euro

Tagastatavad summad jäävad valdavalt alla 300 euro. 300 kuni 1000 eurot saab tagasi iga viies elanik ning sama palju elanikest ei saa midagi tagasi. Juurde peab tulumaksu tasuma alla 10% vastanutest.

Uuringu viis Swedbanki Rahaasjade Teabekeskuse tellimusel läbi Norstat selle aasta veebruaris. Kokku küsitleti 1000 elanikku vanuses 18-74 aastat.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.