Uudis

Vaata ette: rohkem kui veerand politsei määratud trahvidest jõuavad kohtutäituri kätte

Politseiametnikud Tallinna-Tartu maanteel kiirust mõõtmas.Foto: Scanpix

Kui näiteks erafirmale telefoniarve maksmata unustad, on tavaline, et saad mitu meeldetuletust, enne kui midagi tõsisemat ette võetakse – paaripäevase hilinemise puhul ei võeta tihti intressigi. Politsei määratud trahvidega see päris nii lihtne pole.

Kui väärteotrahv jõustub – näiteks oled sellega nõus ja kohtusse pöörduda ei taha -, tasub trahv kindlasti tähtajaks ära maksta – vastasel juhul liigub see kohtutäituri kätte, mis paisutab maksta tulevat summat kõvasti.

Tänavu on kohtutäituri kaudu sundtäitmisele pööratud 26% kõigist politsei määratud trahvidest ja arvuliselt oli neid 15 827, öeldi politsei- ja piirivalveametist (PPA) Geeniusele.

Politseinikule tasub öelda oma e-mail

Väärteotrahvid tuleb tasuda tähtajaks, milleks on väärteootsusel märgitud tasumise tähtaeg. Üldjuhul on see küllaltki lühike – otsuse tegemisest 15 päeva jooksul.

Oma kodulehel hoiatab politsei, et tähtajaks tasumata väärteotrahvid saadab infosüsteem automaatselt ilma lisahoiatuseta kohtutäiturile sundtäitmiseks.

Tegelikkuses see päris nii hull pole – politsei määratud jõustunud ja tähtajaks tasumata rahatrahvid saadetakse sundtäitmisele konkreetse ametniku otsusega. Täitmisavalduse koostab ametnik infosüsteemis ning see edastatakse E-Toimiku kaudu kohtutäiturite infosüsteemi.

Viis päeva enne rahatrahvi tasumise tähtaega saadetakse inimesele maksmise kohta ka meeldetuletus sellele e-posti aadressile, mis ta menetluse käigus kontaktina ise annab. Kui e-maili aadressi politseiametnikule mitte anda, ei tule mõistagi ka teavitust.

“Kuna meeldetuletus saadetakse nendele inimestele, kes menetluse käigus oma e-posti märkinud, siis eksitavate ootuste vältimiseks hoiatame, et trahvi tasumist inimesele eraldi meelde ei tuletata,” selgitas politsei pressiesindaja kodulehel olevat teksti.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.