Uudis

Vaata ette: rohkem kui veerand politsei määratud trahvidest jõuavad kohtutäituri kätte

Politseiametnikud Tallinna-Tartu maanteel kiirust mõõtmas.Foto: Scanpix

Kui näiteks erafirmale telefoniarve maksmata unustad, on tavaline, et saad mitu meeldetuletust, enne kui midagi tõsisemat ette võetakse – paaripäevase hilinemise puhul ei võeta tihti intressigi. Politsei määratud trahvidega see päris nii lihtne pole.

Kui väärteotrahv jõustub – näiteks oled sellega nõus ja kohtusse pöörduda ei taha -, tasub trahv kindlasti tähtajaks ära maksta – vastasel juhul liigub see kohtutäituri kätte, mis paisutab maksta tulevat summat kõvasti.

Tänavu on kohtutäituri kaudu sundtäitmisele pööratud 26% kõigist politsei määratud trahvidest ja arvuliselt oli neid 15 827, öeldi politsei- ja piirivalveametist (PPA) Geeniusele.

Sõnum Rahageeniuse peatoetajalt

Pensioni investeerimiskonto

Sinu tuleviku võimalus.

Finantsteenust pakub Luminor Bank AS. Enne lepingu sõlmimist tutvu tingimustega ja vajadusel konsulteeri asjatundjatega.

Politseinikule tasub öelda oma e-mail

Väärteotrahvid tuleb tasuda tähtajaks, milleks on väärteootsusel märgitud tasumise tähtaeg. Üldjuhul on see küllaltki lühike – otsuse tegemisest 15 päeva jooksul.

Oma kodulehel hoiatab politsei, et tähtajaks tasumata väärteotrahvid saadab infosüsteem automaatselt ilma lisahoiatuseta kohtutäiturile sundtäitmiseks.

Tegelikkuses see päris nii hull pole – politsei määratud jõustunud ja tähtajaks tasumata rahatrahvid saadetakse sundtäitmisele konkreetse ametniku otsusega. Täitmisavalduse koostab ametnik infosüsteemis ning see edastatakse E-Toimiku kaudu kohtutäiturite infosüsteemi.

Viis päeva enne rahatrahvi tasumise tähtaega saadetakse inimesele maksmise kohta ka meeldetuletus sellele e-posti aadressile, mis ta menetluse käigus kontaktina ise annab. Kui e-maili aadressi politseiametnikule mitte anda, ei tule mõistagi ka teavitust.

“Kuna meeldetuletus saadetakse nendele inimestele, kes menetluse käigus oma e-posti märkinud, siis eksitavate ootuste vältimiseks hoiatame, et trahvi tasumist inimesele eraldi meelde ei tuletata,” selgitas politsei pressiesindaja kodulehel olevat teksti.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.